Міністерство культури та інформаційної політики відмовилося від ідеї робити Музей сучасного мистецтва в Гостиному дворі, але однаково просить віддати будівлю на його баланс. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Під час перемовин з громадськістю й активістами було ухвалено рішення про реалізацію Музею сучасного мистецтва в межах більш мобільного приміщення. Вона продовжує розроблятись і найближчим часом разом із громадськими активістами буде презентована публічно, зокрема, і з озвученням локації, де буде створено музей», – сказав Ткаченко.

У Гостиному дворі Мінкульт хоче зробити простір для культурно-мистецьких українських проєктів, зокрема й для промоції креативних індустрій.

Міністерство культури звернулося до Фонду держмайна щодо передачі пам’ятки на його баланс. Ткаченко попросив КМДА й особисто міського голову Києва Віталія Кличка погодити таку передачу.

Міністр пообіцяв, що Гостиний двір відновлять «в усіх історичних елементах», без надбудов і пристосувань.

Як тільки КМДА погодить передачу будівлі Мінкульту, відомство обіцяє звернутися до суду, щоб виселити з Гостиного двору попередніх власників, а також презентувати публічно концепцію Гостиного двору.

Гостиний двір. Фото: Анна Бобирєва для The Village Україна

Також Ткаченко запропонував «змінити статус» будівлі з пам’ятки місцевого значення на національний. Хоча Гостиний двір уже й так захищений трьома охоронними статусами. Він є пам’яткою містобудування й архітектури національного значення (2015), пам’яткою архітектури й містобудування місцевого значення (2014) і центральним елементом пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Комплекс споруд Контрактової площі, Х – кінець XIX століття» (2012).


Гостиний двір – торговельний комплекс на Подолі, збудований у 1809 році. Перебуває в занедбаному стані з 2013 року, зокрема, не має даху.

Наразі Гостиний двір знаходиться в державній власності, але КМДА з 2017 року просить передати його в комунальну власність, щоб створити там культурний хаб і розмістити Музей історії Києва, який не має повноцінного приміщення.

У січні 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко також висловив бажання взяти Гостиний двір на баланс свого міністерства. Він казав, що розмістять там іще не створений Національний музей сучасного мистецтва.

Але Кличко виступив проти передачі будівлі Мінкульту. Утім мер заявив, що буде сприяти створенню музею сучасного мистецтва в Києві. 

Детальніше про конфлікт між КМДА та Мінкультом навколо Гостиного двору й про музей сучасного мистецтва, який хочуть створити в Україні, читайте в статті The Village Україна.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі