Петиція про розірвання договорів КМДА й Київської міської ради з УПЦ МП набрала більше шести тисяч голосів за один день.

Автори петиції вимагають розірвати договори зі структурними підрозділами, підпорядкованими комунальними організаціями, установами й підприємствами Української православної церкви Московського патріархату. Ідеться, зокрема, про договори оренди земельних ділянок і комунального обслуговування.

Таким способом кияни пропонують УПЦ МП «позбавити землі під ногами», тобто базових благ і послуг, що «суттєво ускладнить або унеможливить їхню діяльність у Києві».

«Так звана «Українська православна церква», відома в суспільстві як УПЦ МП – це ворожа до України колабораціоністська організація, яка де-факто виконує роль структурного підрозділу ФСБ в Україні», – пишуть автори петиції. Вони також посилаються на результати опитування станом на березень, згідно з яким 60% українців підтримують заборону УПЦ МП на території України.

Петицію мають розглянути протягом десяти днів.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Також фракція «Слуга Народу» в Київраді ініціювала розірвання договору оренди землі, наданої посольству РФ. Воно розташоване в Солом’янському районі Києва за адресою Повітрофлотський проспект, 27. Депутати посилаються на заяву українського МЗС про розірвання дипломатичних відносин з РФ.


1 грудня 2022-го РНБО доручила Держслужбі з етнополітики та свободи совісті провести експертизу статуту про управління УПЦ на наявність зв’язку з Московським патріархатом. Також РНБО доручила винести на розгляд уряду законопроєкт про те, що в Україні не можуть діяти релігійні організації з центрами впливу в Росії. Санкції ввели проти десяти діячів УПЦ МП, зокрема діячів Києво-Печерської лаври. Згодом СБУ провела обшуки в лаврі, вилучила гроші й російську літературу.


У січні 2023-го у власність держави повернулися Успенський собор і Трапезна церква Києво-Печерської лаври. До цього храми були у власності УПЦ МП.

У березні 2023-го із УПЦ МП остаточно розірвали договір про безоплатне користування будівлями на території Києво-Печерської лаври. Представники УПЦ мали звільнити приміщення до 29 березня. Натомість вони подали позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» з вимогою, щоб односторонню відмову від договору про оренду визнали недійсною, і заявили, що не збираються виселятися з території лаври до завершення судового процесу.

30 березня Комісія з приймання-передачі майна Києво-Печерської лаври не змогла розпочати роботу через перешкоджання з боку УПЦ МП, повідомляв міністр культури Олександр Ткаченко. Мінкульт подав заяву до поліції.

Натомість представники УПЦ МП подали позов до суду, але Господарський суд міста Києва відхилив позов УПЦ МП, у якому представники організації вимагали залишити за ними будівлі Києво-Печерської лаври.


На початку квітня Львові демонтували храм-самобуд УПЦ МП, це був останній осередок Московського патріархату в місті. Також УПЦ МП заборонили на всій території Хмельницької області.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі