Успенський собор і Трапезна церква Києво-Печерської лаври повернулися у власність держави, повідомляють у Міністерстві культури. 

Храми були у власності Української православної церкви Московського патріархату. Комісія в складі представників Мінкульту, Національного заповідника, Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, Української православної церкви і юридичної компанії «Міллер» уже завершила процес по передачі собору й церкви у власність України. 

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра з 1990 року входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, тож дуже важливо дотримуватися процедури охорони й збереження пам’яток культурної спадщини», – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Трапезна церква Києво-Печерської лаври є пам’яткою архітектури національного значення. 

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


1 грудня РНБО доручила Держслужбі з етнополітики та свободи совісті провести експертизу статуту про управління УПЦ на наявність зв’язку з московським патріархатом. Також РНБО доручила винести на розгляд уряду законопроєкт про те, що в Україні не можуть діяти релігійні організації, з центрами впливу в Росії.

2 грудня РНБО ввела санкції проти десяти діячів УПЦ МП, зокрема діячів Києво-Печерської лаври. Згодом СБУ провела обшуки в Лаврі, вилучила гроші й російську літературу. 


Уперше різдвяне богослужіння в Києво-Печерській лаврі 7 січня проведе предстоятель Православної церкви України Епіфаній. 

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі