Північний апеляційний господарський суд Києва скасував заборону на введення в експлуатацію «будинку-монстра» (Нижній Вал, 27–29) на Подолі, повідомляє депутатка Київради Євгенія Кулеба.

Оскарження рішення суду займе певний час. Через це є ймовірність, що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію попри те, що забудовник не має договору оренди землі.

Також суд призначив третю комплексну експертизу у справі. Її проведе Харківський інститут експертиз. За словами Євгенії Кулеби, це спосіб затягування справи.


Компанія «Пателі Лізинг» планувала збудувати на Нижньому Валу будинок на вісім поверхів. Утім 2013 року в дозвіл на будівництво внесли поправку, згідно з якою поверховість збільшилася до 12.

Справа щодо незаконної надбудови «будинку-монстра» на Подолі розглядається в судах із 2014 року. Наприкінці 2019 року Господарський суд міста Києва постановив знести чотири верхні поверхи. Але згодом апеляційний суд, не розглядаючи справу по суті, це рішення суду першої інстанції скасував, а справу закрив, обґрунтовуючи це тим, що справа не господарська, а адміністративна. Верховний Суд повернув справу в апеляційну інстанцію. Але апеляційний суд у жовтні 2020 року вдруге закрив справу як негосподарську, на цей раз назвавши її цивільною.

Паралельно триває ще один судовий процес стосовно законності введення в експлуатацію будівлі на вулиці Нижній Вал, 27–29. Коли Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) відмовилася видавати забудовнику «Пателі Лізинг» сертифікат готовності, компанія звернулася до суду. У листопаді 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав ДАБІ видати забудовнику сертифікат. Але Шостий апеляційний адміністративний суд 11 січня 2021 року відкрив справу щодо цього рішення – попереду розгляд апеляційної скарги.

У січні 2021 року Верховний Суд вирішив поновити справу щодо знесення надбудови на будинку в Києві за адресою Нижній Вал, 27–29. Він скасував рішення апеляційного суду про закриття справи щодо верхніх поверхів «будинку-монстра». Колегія визнала, що справа є господарською, а не цивільною.

Детальніше про те, що відбувається в судах щодо надбудови та введення в експлуатацію «будинку-монстра» на Подолі, читайте тут.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка та фото: Анна Бобирєва для The Village Україна