Господарський суд Києва зобовязав знести чотири останні поверхи будинку на Подолі за адресою Нижній Вал, 27-29. Про це The Village Україна повідомив співзасновник спільноти «Подоляночка» Павло Калюк, який був на засіданні.

Суд встановив, що будинок будують без вихідних даних і дозволів на будівельні роботи, а також з порушенням державних будівельних норм (ДБН), інших державних стандартів з питань будівництва та всупереч висновкам експертизи.

Забудовник має демонтувати зайві поверхи за свій кошт.

Судові дебати тривали понад три години. Це рішення суду першої інстанції, захист забудовника може подати апеляцію.

Забудовник має демонтувати зайві поверхи за свій кошт / Анна Бобирєва для The Village Україна

Захист подаватиме апеляцію на рішення Господарського суду Києва, повідомила The Village Україна Дора Пателі, директорка компанії-компанії забудовника. «Рішення суду незаконне, воно було передбачуване», − сказала вона.

На питання, чи виконуватиме забудовник рішення суду, Пателі відповіла: «Ні, звісно. Будинок побудували у 2014 році, де вони були тоді? Ми виконувати не будемо».


Компанія ТОВ «Пателі Лізинг», яка займалась будівництвом будинку на вулиці Нижній Вал, 27-29, планувала звести будівлю на вісім поверхів. Втім 2013 року в дозвіл на будівництво внесли поправку, згідно з якою поверховість збільшилась до 12.

У 2017 році Київський науково-дослідний інститут судових експертиз визнав будівництво незаконним і рекомендував знести зайві поверхи.

У травні 2019 року суд у Києві розблокував будівництво «будинку-монстра» на вулиці Нижній Вал, 27-29. У вересні будівництво відновилось.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі