Довкола будівлі «Квіти України» на прохання громади встановили антипаркувальні стовпчики й додатковий паркан, повідомили в спільноті «Зберегти Квіти України».

Основний в’їзд на тротуар із перехрестя вулиць Гоголівської й Січових Стрільців заблокували. Тепер там не будуть паркувати автівки, кажуть активісти, які облаштовують біля будівлі зелену зону й громадський простір.

Зображення: «Зберегти Квіти України»

«Це дозволить нам із вами знову зустрічатися під стінами «Квітів України» для свопів, поетичних читань, ярмарок, музичних вечорів», – каже команда.

У спільноті «Зберегти Квіти України» анонсували літню програму заходів, а також продовження озеленення простору навколо будівлі.

Наразі біля «Квітів України» вже проростають однорічні квіти й польові трави, які засіяли під час весняних толок, відзначає команда.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Будинок «Квіти України» збудований у 1980-х роках у стилі модернізм за проєктом архітектора Миколи Левчука. Там розміщувалася оранжерея для флористів і квітковий магазин. Останні десятки років будівля перебуває в приватній власності.

На початку червня 2021 року стало відомо про реконструкцію будинку. Його хочуть перетворити на офісний центр із паркінгом.

12 липня 2021 року екскаватори почали зносити атріум «Квітів» і значно пошкодили фасад. Небайдужі кияни зупинили ці роботи. Будівля отримала охоронний статус пам’ятки архітектури й монументального мистецтва. Але потім було розпочато три судові і щодо доведення авторського права архітектора автентичної будівлі Квітів.

28 липня архітектор «Квітів України» програв у суді про авторське право, суддя ухвалив рішення на користь забудовника. Водночас, поки будівля була захищена статусом пам’ятки, будівельні роботи на ній були заборонені.

У жовтні представників спільноти «Зберегти Квіти України» й «Мапа Реновації», які захищають пам’ятку, почали викликати на допити в ДБР. Активісти сприймають такі виклики як тиск на громаду, залякування й нехтування конституційними правами.


На початку березня суд не задовольнив апеляційну скаргу з авторського права архітектора. За словами активістів, після засідання забудовник як сторона, яка виграла, встановила суму відшкодування – 300 тисяч гривень. Це «звичайна практика», зауважували в спільноті, водночас активісти не очікували суми, «непідйомної для однієї людини», і вирішили домагатися її зниження. Це вдалося – суму знизили до 25 тисяч.


Ми розповідали про архітектурну цінність «Квітів України», а також про людей, які захищають пам’ятку.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: «Зберегти Квіти України»