Під час ракетної атаки в ніч на 1 червня три людини загинули біля зачиненого укриття в Деснянському районі, розповів «Суспільному» місцевий мешканець Ярослав, у якого загинула дружина.

Також загинула жінка разом із девятирічною донькою.

За словами місцевого мешканця, люди стукали в укриття, але їм не відкрили, і саме в той момент «прилетіло». Уламки ракети впали за 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги.

Інші місцеві мешканці розповіли «Суспільному», що така ситуація із зачиненими укриттями стається вже не вперше.

Що кажуть у КМДА

До поліклініки в Деснянському районі виїхали фахівці департаменту муніципальної безпеки й на місці зʼясовують, чому не було доступу до укриття в поліклініці, пише мер Києва. За його словами, відповідальність за роботу укриття несе керівник медзакладу й голова району, який має контролювати роботу укриттів.

Також, за словами Кличка, розслідування має встановити, чи було зачинене укриття поліклініки. Зараз встановити це неможливо, бо всі двері вибило вибухом, стверджує мер. Мер Києва також каже, що укриття поруч із поліклінікою, у школі, було відкритим і в ньому були люди.

UPD. Також в ефірі «Радіо Свобода» заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що міська влада ініціює відповідальність для власників укриттів, які зачинені. Він пояснює, що станом на зараз така відповідальність не передбачена.

UPD. Патрульна поліція допоможе контролювати роботу укриттів уночі, повідомив Кличко. Вони обʼїжджатимуть укриття, які є на мапі міста в комендантську годину й під час повітряної тривоги, і перевірятимуть, чи вони відчинені. Цю інформацію будуть передавати міським службам.

UPD. Віталій Кличко звернувся до Офісу президента й уряду з проханням відсторонити голову Деснянського району Дмитра Ратнікова, а також керівника медзакладу, де було зачинене укриття, на час, поки триває слідство.

UPD. У КМДА проводять обшуки з огляду на зачинене укриття, повідомляє УП із посиланням на речницю відомства. Київська міська прокуратура й поліція проводять слідчі дії, зокрема, у департаменті муніципальної безпеки та охорони здоров’я.

Що каже місцева адміністрація

У поліклініці був відкритий центральний вхід – його відкрив працівник нічної зміни. Частина людей була в укритті, каже голова Деснянської адміністрації. Зараз з’ясовують усі деталі, додав Дмитро Ратніков.

Що кажуть у поліції

Там уже відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки). За цією статтею можна отримати позбавлення волі на строк від двох до пʼяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Закриті бомбосховища під час війни – це не просто байдужість. Це злочин», прокоментував очільник Нацполіції Ігор Клименко.

За даними Офісу генпрокурора, крім трьох загиблих, кількість постраждалих внаслідок збиття уламків ракети в Деснянському районі зросла до 15, серед них 11 госпіталізовані, але інформацію ще уточнюють.

Також кажуть, що тривають слідчі дії, допитують керівництво й персонал медзакладу, де не відкрили укриття, щоб встановити відповідальних.

Що кажуть у Департаменті муніципальної безпеки

До КМДА не надходили скарги на укриття в Деснянському районі, біля якого загинули люди, заявив «Радіо Свобода» представник департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук. За його словами, охоронець намагався відчинити відкриття, але в цей час стався вибух. Цей охоронець зараз у лікарні, каже Ткачук.

Утім, у поліції Києва кажуть, що охоронець у них і має ознаки алкогольного спʼіяніння, цитує «Укрінформ».

Що кажуть у військовій адміністрації

Очільник КМВА Сергій Попко сказав «Радіо Свобода», що один із входів до укриття був відчинений і всередині перебували люди. Чи був відчинений саме центральний вхід, як стверджують у Деснянській адміністрації, поки незрозуміло, каже Попко.


У Києві з початку 2023 року відкрили 127 укриттів, їх загальна кількість зросла до 4141. Більшість із них – це найпростіші укриття, ще близько тисячі є спорудами подвійного призначення. Також Київ розробляє план масового будівництва споруд подвійного призначення, які у воєнний час можуть використовуватися як укриття. На кожен район Києва виділили по десять мільйонів гривень.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі