На території пивзаводу Шульца, що біля «Деміївської», планують звести кримськотатарський культурно-освітній центр і мечеть на пʼять тисяч людей, ідеться в описі проєкту Фонду національного добробуту Криму (ФНДК).

На місці історичного пивзаводу також хочуть збудувати школу на 200 учнів, музей кримських татар, бібліотеку, залу для конференцій, приміщення для різних гуртків, кафе й магазини «в національному стилі». Всі ці приміщення розмістять на території близько 30 тисяч квадратних метрів.

Наразі у фонді ведуть перемовини з Департаментом містобудування та архітектури КМДА щодо затвердження ескізного проєкту.

Будівлі старовинного пивзаводу Шульца знову почали розбирати 25 лютого 2023-го. Власники промислового комплексу 19 століття руйнують мурування зі старовинної жовтої цегли, зокрема на сушильній вежі. Корпус, до якого прилягала сушильна вежа, вже зруйнували цілком.

Перед цим, у 2021 році, вже розібрали один з перших виробничих корпусів і частково – фасад житлового будинку при заводі. Цей будинок виходить на червону лінію забудови провулку Руслана Лужевського, який до 1940 року був частиною єдиною Васильківської вулиці.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У червні 2021 року стало відомо, що на місці будівлі пивзаводу Шульца, який розташований за адресою проспект Голосіївський, 8, побудують кримськотатарський культурний центр.


Одну з будівель пивного заводу Шульца («Київський пивзавод №1») поряд із Деміївською площею почали розбирати в квітні 2021 року. Активісти «Мапи Реновації» збирали підписи під публічним зверненням до Офісу генерального прокурора з вимогою зупинити незаконне руйнування історичної будівлі. Але поліція і прокуратура відмовилися відкривати кримінальні справи.

Комплекс споруд пивного заводу не має охоронного статусу, але розташований в межах центрального історичного ареалу міста Києва й охоронній зоні пам’ятки історії «Завод «Червоний Гумовик». Отже, для будь-яких робот на будівлі потрібне погодження Мінкульту.

Загальний вигляд заводу Шульца на початок 20 століття. Червоним позначені вже знищені корпуси, брунатним – пошкоджені. Це зображення з книги Віталія Ковалинського «Київські мініатюри».

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка і фото: Фонд національного добробуту Криму