Під час зимових свят, зокрема в новорічну ніч, поліціянти контролюватимуть дотримання всіх вимог воєнного стану, як-от комендантської години і заборони на піротехнічні засоби, розповіла «Суспільному» речниця Нацполіції Мар’яна Рева.

У ніч із 31 грудня на 1 січня вулиці патрулюватимуть не лише поліціянти, а й бійці Національної гвардії.

Людей, які перебуватимуть на вулиці після початку комендантської години в новорічну ніч, можуть забрати у відділок, щоб встановити особу або для перевірки.

«Це може бути, і ставитися до цього [потрібно] з розумінням. Наразі йде війна, поліція проводить особливі безпекові заходи. Немає винятків – святковий чи не святковий день, – сказала Рева. – Ми розуміємо, наскільки підступним є наш ворог, який із цинічним задоволенням, можливо, буде намагатися зіпсувати нам святкові дні».

У відділках й у розгорнутих мобільних пунктах поліції діють пункти обігріву, де можна пробути до закінчення комендантської години, якщо не вдалося вчасно повернутися додому, додала Рева.

Речниця Нацполіції також нагадала про заборону на продаж і використання піротехнічних засобів, яка діє на всій території України.

«Звертаюся до людей, які мають певний намір це зробити: не робіть цього. Подумайте про людей, які психологічно важко переживають умови війни, які можуть сприйняти звуки салютів за звуки вибухів», – сказала Рева. Порушників штрафуватимуть або залучатимуть до виправних робіт.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Святкувати Різдво й Новий рік 2023 в Києві вирішили в «обмеженому форматі», без фудкортів, ярмарків і масових заходів. Але ялинку на Софійській площі все ж вирішили встановлювати. Її змонтували й почали прикрашати ще 17 грудня, а засвітили 19 грудня. Гроші на це надали меценати й бізнес. Поряд із ялинкою будуть точки для підзарядки телефонів й інших гаджетів, гірлянди світитимуться від генератора. Ялинку підсвічуватимуть щодня з 17:00 до 21:00.


У грудні кияни зареєстрували петицію із вимогою скасувати комендантську годину на Новий рік. Автор петиції Тимофій Мірошник аргументував прохання тим, що не всі зможуть дістатися додому після новорічних святкувань у друзів або родичів.

Секретар Київради Володимир Бондаренко в ефірі телеканалу «Київ» сказав, що «найімовірніше, режим комендантської години діятиме й на Новий рік».


Запуск феєрверків і салютів заборонили ще в грудні 2019-го. Заборона мала діяти до закінчення війни на Донбасі, яка тепер переросла в повномасштабну війну РФ проти України. Тепер вона діятиме до завершення воєнного стану.

Той факт, що звуки салютів нагадують звуки вибухів, не єдина проблема, пов’язана з використанням піротехнічних засобів. Феєрверки шкодять здоров’ю людей, тварин і забруднюють довкілля. Разом із ГО Zero Waste Society ми пояснювали, чому феєрверки – це зло й варто назавжди від них відмовитися.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Київська міська рада