Гроші за вакцинацію в межах проєкту «єПідтримка» почнуть приходити на банківські картки з 20–21 грудня, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Мінекономіки обіцяє, що всі бюрократичні проблеми вирішать до 20 грудня, гроші почнуть приходити з 20–21 грудня», – сказав міністр в інтервʼю BBC Україна.

Хоча в сповіщеннях «Дія» попереджає, що кошти можуть прийти за 10 днів після того, як користувач залишає заявку, у Мінцифри сподіваються, що чекати доведеться менше.

Федоров припустив, що 19 грудня, під час офіційного старту програми «єПідтримка», можуть виникнути проблеми із застосунком «Дія», як це сталося 13 грудня, коли запустили пілотну версію.

«Є багато реєстрів, які можуть не витримати. Але ми робимо все для того, щоб усе працювало», – сказав він.


Послуга «єПідтримка» – це можливість отримати 1000 гривень повністю вакцинованим українцям, які досягли повноліття та мають «зелений» COVID-сертифікат у «Дії».

Щоб отримати гроші на першому етапі виплат, треба подати заяву в «Дії» з 19 до 29 грудня (або з 13 грудня, якщо ви записалися на пілотний проєкт).

Виплати надійдуть на спеціальну банківську картку «єПідтримка», яку треба оформити в одному із банків-партнерів (зараз до проєкту приєдналися Monobank, «А-банк», «Альфа-банк», «ПриватБанк», «Ощадбанк» та «Укргазбанк»).

«єПідтримка» спрямована на допомогу українському бізнесу, який найбільше постраждав під час карантину, тому витратити гроші можна лише на певні категорії товарів і послуг: квитки на літак або потяг у межах України, квитки в кінотеатри, театри, музеї, виставки, на концерти, абонементи в спортзал або книги. Пенсіонери також зможуть витратити гроші на соціальні потреби, зокрема на ліки.

Пізніше обіцяли розробити механізм, як тисячу за вакцинацію зможуть отримати ті громадяни, які не користуються «Дією». Детальніше про послугу можна прочитати тут.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Мінцифри