Петиція проти перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Європейського Союзу набрала голоси в застосунку «Київ Цифровий».

У вересні подібну петицію підтримали на сайті Київради.

Раніше містяни проголосували за перейменування проспекту на Повітрянофлотський, але в КМДА не підтримали цю назву. Повторний збір пропозицій для перейменування завершився у вересні, серед нових пропозицій була назва на честь Повітряних сил, яку внесли військовослужбовці 40-ї бригади тактичної авіації. Пропозицію також підтримала топонімічна комісія. 

Ще під час першого збору пропозицій партія «Європейська солідарність» створила рекламну кампанію в Києві й інших регіонах, щоби просувати цей варіант назви під час голосування в застосунку «Київ Цифровий».

Петиція з вимогою не називати Повітрофлотський проспект проспектом ЄС набрала необхідні 6000 підписів на початку жовтня.

   

Київська міська військова адміністрація підтримала ініціативу щодо перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Повітряних сил ЗСУ.

Назву «Повітрянофлотський проспект» підтримали на голосуванні в «Києві Цифровому» майже 17 тисяч киян. За словами активістів, які спочатку пропонували залишити старі назви для проспекту й однойменної вулиці, перейменування є «спробою притягнути назву проспекту «за вуха» до комуністичної ідеї».

Також проспектом Європейського Союзу пропонують назвати проспект Правди. Як зазначила депутатка Аліна Михайлова, проспект із такою назвою має з’явитись у районі, який має багато смислових зв’язків з Європою: житловий масив «Варшавський» і майбутня станція метро «Варшавська», поруч проспекти Свободи, Георгія Гонгадзе, Василя Порика, вулиці Родини Крістерів і Всеволода Змієнка.