Департамент охорони культурної спадщини КМДА не надавав дозволів на демонтаж будівель і будь-які роботи на території пивоварні Карла Шульца на Деміївці, відповіли там на запит видання «БЖ».

Крім того, департамент звертався до власника з вимогами зупинити проведення робіт і надати дозвільну документацію, а також поінформував Міністерство культури.

Зараз департамент проводить дослідження, щоби надати будівлям заводу статус об’єкта культурної спадщини. Водночас завод внесений до переліку об’єктів ХІХ–ХХ століття, яким може загрожувати знищення або пошкодження.

На початку листопада фахівці зафіксували ознаки руйнування однієї з будівель, яка розташована з боку провулку Лужевського, а наприкінці лютого комісія встановила, що один із корпусів демонтували, а на іншому провели частковий демонтаж даху й двох поверхів.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


На початку квітня Київська міська прокуратура наклала арешт на комплекс історичних будівель пивоварні Шульца, що на Деміївці. Цей статус означає, що на об’єкті не можна проводити демонтаж.


Майно й ділянка колишнього пивзаводу перебувають на балансі «Фонду національного добробуту Криму». Його засновником є благодійний фонд «Астем фаундейшн». Один зі співзасновників – Рустем Умєров, а теперішній співвласник – Рефат Умєров, пише ЕП.


Громадські організації Києва закликають не зводити кримськотатарський освітньо-культурний центр і мечеть на місці історичного пивзаводу Шульца, що біля станції метро «Деміївська». Будівництво культурного центру фінансує Туреччина. Лист-звернення до турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана підписали, зокрема, памʼяткозахисний хаб «Цегла», громадські організації «Київські котики», «Садиба Барабана», «Почайна» й «Екопарк Осокорки».

Представник власників Ленур Мамбетов каже, що вони готові обговорювати питання обміну ділянками для будівництва культурного центру, але «на обмін ділянки на умовних Позняках не погодяться, бо хочуть зробити комплекс, де вирує життя».

Одну з будівель пивного заводу Шульца («Київський пивзавод №1») поряд із Деміївською площею почали розбирати у квітні 2021 року. Активісти «Мапи Реновації» збирали підписи під публічним зверненням до Офісу генерального прокурора з вимогою зупинити незаконне руйнування історичної будівлі. Але поліція й прокуратура відмовилися відкривати кримінальні справи. Демонтаж продовжили в лютому 2023-го.


Комплекс споруд пивного заводу не має охоронного статусу, але розташований у межах центрального історичного ареалу міста Києва й охоронній зоні пам’ятки історії «Завод «Червоний Гумовик». Отже, для будь-яких робіт на будівлі потрібне погодження Мінкульту.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі