На Тургенєвській, 22 відновили знесення історичної садиби – будинку Маліних, повідомив активіст Дмитро Перов.

Фото, надане Дмитру Перову місцевими мешканцями

Забудовник ТОВ «Сервіт» планує спорудити на місці садиби багатоповерховий ЖК «Тургеневъ» попри те, що Київський апеляційний суд продовжив дію арешту, заборонивши будь-які будівельні роботи за цією адресою, зазначає активіст.

Крім того, згідно з рішенням Київської міської ради, садиба Маліних належить до Списку історичних будинків, які потребують додаткового захисту. Ці будинки заборонено зносити або реконструювати.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Садиба Маліна розташована в Києві на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911 до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських.


За даними активістів, демонтажні роботи на території садиби розпочали наприкінці липня 2021 року та продовжили в серпні, попри припис департаменту міського благоустрою, який забороняв будівельні роботи, поки забудовник не покаже необхідні дозволи.

На початку вересня 2021 року до будинку привезли важку техніку. Після повідомлень про можливе знесення КМДА відправила до садиби інспекції департаменту охорони культурної спадщини та департаменту міського благоустрою, які зупинили будівельні роботи.

Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного демонтажу історичного будинку.


Садиба Маліна не має охоронного статусу, проте із 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради. Київрада мала ввести мораторій на реконструкцію цих будівель, але, як з’ясувалося, вирішила тільки «рекомендувати» власникам утриматися від реконструкції або нового будівництва на місці цих споруд.


Наприкінці серпня Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на садибу Маліна, суд заборонив реконструкцію будівлі. 7 листопада Київський апеляційний суд продовжив дію арешту.


Вулицю Тургєнєвську, названу на честь російського письменника, хочуть перейменувати на вулицю Олександра Кониського (це рекомендація експертної комісії). Кияни голосували за варіант «вулиця Зінаїди Тулуб» (українська письменниця, яка жила в районі цієї вулиці).

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі