Кабінет міністрів 1 липня ухвалив рішення, яке передбачає штрафи за недотримання маскового режиму в громадських місцях і транспорті.

Згідно з рішенням, штрафуватимуть (складатимуть адмінпротокол) як тих, хто не одягає маску, так і власників відповідних установ, закладів чи засобів транспорту.

«Встановлюємо спеціальну відповідальність за неносіння масок для громадян і окремо відповідальність юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту», – прокоментував міністр юстиції Денис Малюська, який ініціював рішення.

Додає, що для фізичних осіб штрафи не великі, а для юридичних – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це від 3,5 тисяч до понад 5 тисяч гривень).

Для громадян штраф коливатиметься від 170 до 255 гривень, вказано на сайті Мін’юсту.

Відтак штраф для громадян значно зменшується: парламентський закон, який діяв під час карантину, передбачав штраф за відсутність маски в сумі 17 тисяч гривень. Та після 22 травня, коли карантин перевели на адаптивний формат, носіння масок, зокрема на вулицях, фактично не контролювалося.

Під час карантину штрафували власників київських магазинів, продавці у яких працюють без масок.


 Через негативну динаміку захворюваності на коронавірус у Києві знову посилили карантин: кафе, ресторани й кінотеатри зможуть працювати лише до 22:00.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі