Закон, який передбачає штрафи за відсутність захисної маски на обличчі в людей у громадських закладах і транспорті, підписав 19 листопада президент Володимир Зеленський.

Сума штрафів – від 170 до 255 гривень.

Штрафи за неносіння масок (як порушення карантину) передбачалися ще в законі про протидію COVID-19, ухваленому в березні. 1 липня Кабмін ухвалив спеціальне рішення про штрафи за недотримання маскового режиму в громадських місцях і транспорті.

Але, оскільки рішення про стягнення штрафу мав виносити суд, на практиці за весь час карантину його сплатили лише 4% порушників.

Тепер же штрафувати за відсутність маски будуть одразу на місці. На це мають право поліцейські, працівники епідемконтролю та представники органів місцевого самоврядування.


 11 листопада в Україні скасували «адаптивний» карантин і ввели загальнодержавний, який передбачає обмеження «помаранчевої» карантинної зони на всій території країни. Водночас ввели «карантин вихідного дня»: у суботу та неділю відвідувачів не мають права приймати, зокрема, заклади громадського харчування, спортивні зали та ТРЦ. За порушення «карантину вихідного дня» 14–15 листопада поліція закрила понад 2400 закладів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Костянтин Гузенко для The Village Україна