Суд відхилив позов компанії Blue Origin проти уряду США, повідомляє видання Space.com.

Суддя Річард Гертлінг із Федерального претензійного суду у Вашингтоні задовольнив клопотання уряду про відхилення позову, поданого 16 серпня.

Його подали через рішення NASA надати контракт на створення модулів для висадки на Місяць компанії SpaceX Ілона Маска. У Blue Origin позов назвали «спробою виправити недоліки» в системі закупівель NASA.

«Ми в повному масштабі співпрацюємо з NASA у розробленні стійких конструкцій посадкових модулів, проведенні широкого спектру заходів щодо зниження технологічних ризиків і надання послуг із доставки вантажів на Місяць», – заявили в Blue Origin.

Компанія поки що не повідомила, чи планує вона оскаржити рішення.


У квітні 2021 року NASA обрало саме SpaceX для співпраці в межах програми «Артеміда» (Artemis). Агентство планує відправити на Місяць кількох американських астронавтів (і чоловіків, і жінок), що проведуть там близько тижня. Компанія Маска повинна буде розробити посадковий модуль, який доставить їх на поверхню супутника й назад.

У травні NASA вирішило призупинити дію контракту щодо створення першого комерційного посадкового модуля для висадки людей на Місяць з компанією Ілона Маска SpaceX.

Таке рішення ухвалили через скарги з боку компаній Blue Origin і Dynetics, які теж конкурували за участь у проєкті. Власник Blue Origin Джефф Безос заявив, що контракт, сума якого становить близько 2,9 мільярда доларів, розширює «монополістичний» контроль SpaceX над дослідженням космосу.

У липні Джефф Безос запропонував профінансувати американське космічне агентство NASA. В обмін він хотів отримати контракт, який дозволить його команді розробити посадковий модуль для програми Artemis. Безос заявив, що надасть агентству 2 мільярди доларів.

Після цього компанія Безоса Blue Origin подала до суду на NASA через контракт зі SpaceX.

Згодом космічне агентство оголосило новий конкурс для приватних компаній, щоб прискорити розроблення посадкової системи з мінімальними ризиками.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі