Європарламент готує нові правила щодо використання штучного інтелекту, пише Financial Time. 

За словами співрозмовників FT, знайомих з процесом, депутати Європарламенту готують набір нормативних актів щодо використання ШІ. Зокрема розробники чат-ботів мають повідомляти, чи використовують вони матеріали, захищені авторським правом.

«Депутати Європарламенту також хочуть, щоб відповідальність за зловживання програмами штучного інтелекту покладалася на розробників, таких як OpenAI, а не на менші компанії, які їх використовують», – пише Financial Time.

Новий закон, який пропонують ухвалити в Європарламенті, міститиме одні з найжорсткіших правил щодо розвитку штучного інтелекту і з'явився на хвилі зростаючого занепокоєння щодо потенційних зловживань технологією, додає FT.

Остаточний варіант законопроєкту планують ухвалити в 2024 році.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT запустила в листопаді 2022-го компанія OpenAI, яку заснували Ілон Маск і Сем Альтман.

ChatGPT уміє створювати тексти, перекладати, вести діалоги, писати вірші й жартувати. Доступність інструменту викликала дискусії щодо академічної доброчесності й дезінформації.

За січень 2023 року ChatGPT встановив рекорд щодо найшвидшого зростання бази користувачів, охопивши 100 мільйонів. ChatGPT використали 13 мільйонів унікальних відвідувачів за місяць, що вдвічі перевищує показники грудня. Для порівняння, за даними Sensor Tower, TikTok знадобилося приблизно дев’ять місяців після запуску, щоб охопити 100 мільйонів користувачів.

Розробники ChatGPT тепер створюють інструмент для визначення текстів, написаних штучним інтелектом. Також користувачі зможуть налаштувати під свою поведінку штучного інтелекту ChatGPT.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі