Нацбанк України дозволив купувати валюту в банках на 100 тисяч гривень (рініше було 50 000) за умови відкриття депозиту від трьох місяців. 

Так Нацбанк планує знизити попит на готівкову валюту. Щоби люди купували її в банках за вигіднішим курсом (ближчим до офіційного 36,6 за долар). 

Також бізнесам дозволили переказувати іноземну валюту за кордон на рахунки своїх підроділів чи філій. Але є умови:

  • такі перекази дозволені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;
  • щомісячний обсяг переказів не має перевищувати четвертої частини від загальної суми коштів, яку бізнес переказав у 2021 році за кордон для утримання його підрозділів;
  • перекази мають здійснюватися за рахунок наявної в бізнесу власної іноземної валюти.

До того ж Нацбанк заборонив Перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків. Обмеження починають діяти з 5 жовтня.

Переказувати кошти дозволили у квітні 2022 року, щоб люди могли підтримувати своїх близькоих за кордоном. Зараз такої підтримки стало значно менше, а от людей, які хочуть обійти обмеження на купівлю валюти, – більше. 

«Українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів», – підкреслили в заяві Нацбанку.

Крім того, НБУ дозволив з 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Переказувати гроші між гривневими картками українських банків можна. І не важливо, у якій країні перебуваєте. 

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


НБУ дозволив купувати валюту в банках 21 липня. Але за умови, що в еквіваленті сума купівлі не перевищує 50 000 гривень і куплену валюту треба покласти на депозит. 

Купити іноземну валюту можна в «ПриватБанку» й Monobank.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі