Україна наступного тижня має отримати першу партію вакцини від COVID-19 від британсько-шведської компанії AstraZeneca. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає РБК-Україна.

Вакцинація стартує наступного дня після отримання вакцини. Загалом, за словами Ляшка, Україна сподівається до кінця лютого отримати 1 мільйон доз вакцини AstraZeneca. Імовірно, поставка буде відбуватися двома партіями по 500 000 доз.

Ляшко підкреслив, що Україна має контракти на 12 мільйонів доз вакцини AstraZeneca і Novavax з опцією розширення ще на 3 мільйони доз.

При цьому, головний санітарний лікар заявив, що Україна навряд чи отримає вакцину від американської компанії Pfizer наступного тижня. Поставки вакцини в межах програми COVAX затримуються через бюрократичні труднощі

За словами Ляшка, громадяни України не зможуть обирати, якою вакциною їм робитимуть щеплення, якщо йдеться про безкоштовну вакцинацію.


Вакцинація від COVID-19 має розпочатися в середині лютого. За останніми даними досліджень, 65% українців готові зробити щеплення від COVID-19, якщо вакцина буде загальнодоступною, безпечною й ефективною.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі