Проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», який запропонували в 2019 році, буде змінюватися. Про це в інтерв'ю The Village Україна розповів гендиректор майбутнього меморіального центру Максим Яковер.

Пояснює, що концепцію будуть доопрацьовувати з урахуванням кількох факторів. «По-перше, ми вважаємо, що необхідно мислити всією територією заповідника. По-друге, проєкт повинен бути більш інклюзивним. Адже в Бабиному Яру загинули не лише євреї, а й роми, військовополонені, пацієнти психіатричних лікарень», – каже Яковер.

Додає, що про нову переформульовану концепцію зараз домовляються.

«Тому попередній запропонований проєкт у тому вигляді реалізуватися не може. Концепція повинна охоплювати розповідь про всіх жертв. Зараз ми домовляємося з архітекторами Querkraft Architekten, організаторами конкурсу Phase Eins та іншими експертами музейної справи про серію онлайн-воркшопів для обговорення нової переформульованої концепції. Після цього ми ухвалимо рішення щодо доопрацювання архітектурного проєкту», – сказав директор майбутнього центру.

«Ми хочемо донести, що це загальнолюдська трагедія і що вона стосується кожного. Для того, щоб розібратися, чому так сталося. Тому концепція буде обертатися навколо особистого досвіду майбутніх відвідувачів», – підкреслив він.


 У вересні 2019-го журі міжнародного архітектурного конкурсу обрали найкращий проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Автором є команда архітектурного бюро Querkraft Architekten (Австрія) з ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design (Австрія).

 Передбачалося, що центр стане водночас місцем пам’яті, музеєм і платформою для досліджень, публічних дискусій і рефлексії трагедії. Він матиме виставкові простори для основної й змінної експозицій, освітній і дослідницький центри, простір для публічних заходів, приміщення для архіву та музейної колекції. Проєкт поєднає ландшафт Бабиного Яру й меморіальний парк.

Гендиректор меморіалу «Бабин Яр» Яковер про Хржановського, «ДАУ» й історичну пам’ять: читайте тут.

Візуалізації: Querkraft Architekten