Журі архітектурної премії Євросоюзу імені Людвіга Міс ван дер Рое обрало п’ятьох фіналістів. Українських проектів серед них немає.

PC Caritas

Студія: Architecten de vylder vinck taillieu

Країна: Бельгія


Раніше в приміщенні розташовувалася психіатрична клініка, кожен відділ мав свою віллу та відкриті зелені тераси. Його почали зносити. 

Архітектори вирішили відновити приміщення та зробити його максимально близьким до початкової ідеї.


Plasencia Auditorium and Congress Centre

Студія: Selgascano

Країна: Іспанія

Конгрес-центр розміщений на околиці міста. Його вигляд символізує належність до природи на противагу міському середовищу.

Skanderbeg Square

СтудіЇ: 51N4E; Anri Sala; Plant en Houtgoed; iRI         

КРАЇНА: Албанія

Площа Скандербега – головна площа столиці Албанії, її побудували у 1968 році. Проект покликаний радикально реорганізувати екс-комуністичний простір і зробити із монументальної площі публічну локацію. Тут замінили плитку, попрацювали над зеленими насадженнями, облаштували сквер і встановили фонтан.

СтудіЇ: Brandlhuber+ Emde, Burlon; Muck Petzet Architekten        

КРАЇНА: Німеччина

Terracehouse – багатофункціональна майстерня-студія із залом для проведення засідань, помешканнями та офісами. Під час будівництва тут встановили лише санвузли та кухні, всі інші перегородки користувачі можуть розміщувати на свій розсуд. Кожен поверх має терасу, разом вони утворюють каскадний водоспад під час зливи.

Transformation of 530 dwellings – Grand Parc Bordeaux

СтудіЯ: Lacaton & Vassal      

КРАЇНА: Франція

Три соціальних будинки, зведені на початку 60-х років, реконструювали та оновили: у них стало більше простору, світла. Втручань у планування майже не було, тож мешканці не покидали своїх осель на час будівельних робіт.

Будинки після трансформації
Будинки до трансформації
Будинки під час трансформації

Terracehouse Berlin та Grand Parc Bordeaux увійшли до списку 10 найцікавіших номінантів на премію, яких обирали експерти-архітектори та The Village Україна.

У квітні журі премії відвідає п’ятьох фіналістів, щоб обрати переможця. Результати оголосять наприкінці квітня, а церемонія нагородження відбудеться 7 травня 2019 року в Барселоні.


 Премія імені Міса ван дер Рое – одна з найбільш престижних європейських архітектурних премій. Відзнаку отримують найкращі проекти, побудовані в межах Європи. Премію вручають раз на два роки, починаючи 1987-го.

У 2019 році серед номінантів конкурсу – 383 роботи з 38 країн світу.

 На премію у 2019 році номінували також сім українських проектів

Обкладинка та зображення: miesarch