11 жовтня Київська міська рада підтримала за основу проект рішення, що передбачає припинення інвестиційного договору із забудовником, який хотів звести торговельний центр на Поштовій площі.

«За» проект рішення проголосував 61 депутат.

Проект рішення містить три можливі сценарії розвитку подій:

 КМДА запропонує ТОВ «Хенсфорд-Україна» (інвестору, який мав будувати ТРЦ на Поштовій площі) припинити або змінити договір (аби він був прийнятий для міста). Це має відбутись упродовж семи днів після ухвалення депутатами рішення.

 Якщо інвестор відмовиться добровільно припинити договір, то КМДА проаналізує, чи належно виконувалися вимоги договору, і за наявності порушень скористається правом розірвати договір в односторонньому поряду.

 Якщо не буде згоди інвестора і не знайдуть порушень у виконанні інвестиційного договору, КМДА ініціює розірвання договору через суд у зв’язку з істотною зміною обставин (виявлення численних знахідок археологічного характеру, що мають визначну історико-культурну цінність).

Після ухвалення за основу проекту рішення в депутатів Київради є тиждень для того, аби запропонувати свої правки до нього.

Раніше Київрада ухвалила рішення, що передбачає збереження і музеєфікацію артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, і створення на цьому місці музейного закладу.


 У 2015 році на Поштовій площі під час підготовчих робіт до будівництва ТРЦ археологи знайшли артефакти ХІ-ХІІ століть.

 КМДА виділила 27 мільйонів гривень на створення музею. Київський мер Віталій Кличко повідомляв, що влада міста не може розірвати угоду із забудовником, але експозицію знахідок на Поштовій можуть розмістити в іншому місці, наприклад, у Гостиному дворі.

 Розкопки на Поштовій площі призупинили до зміцнення паль та опор після підтоплення.

Обкладинка: Анна Бобирєва для The Village Україна