На сайті адміністрації президента США зареєстрували петицію із закликом звільнити українського політв’язня Олега Сенцова.

Петиція була створена 9 серпня. На момент написання новини звернення підписало більше 2 тисяч людей.

«Європейський парламент уже звернувся до Володимира Путіна про негайне звільнення Олега Сенцова. Тепер настав час Америки сказати своє слово. Ми закликаємо наш уряд зайняти тверду позицію з цього питання і використовувати всі способи, щоб вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів в Росії», – йдеться в тексті звернення.

До 8 вересня петицію повинні підписати 100 тисяч людей, щоб Білий дім зробив офіційну заяву з цього приводу.


У ніч на 12 серпня журналістка Вікторія Івлєва повідомила, що літак із Сенцовим нібито вилетів із колонії.

Пізніше інформацію спростувала Федеральна служба виконання покарань Росії, а сама журналістка зазначила, що «над ними просто посміялися».

16 травня 2018 Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою відпустити всіх українських політв’язнів, яких утримують у Росії та в анексованому Криму.

Нещодавно уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова опублікувала фото політв’язня Олега Сенцова, які передала російська омбудсменка Тетяна Москалькова. Зазначається, що фото зроблені на 88 день голодування.

Режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму у травні 2014 року. Українця засудили до 20 років позбавлення волі. Кольченка – до 10 років за ґратами.

Обкладинка: Antonymon