Литовський рітейл Novus уклав остаточну угоду про придбання мережі австрійських супермаркетів Billa в Україні, повідомляє асоціація рітейлерів України RAU.

У результаті Novus став власником 100% статутного капіталу Billa. Звичний графік роботи магазинів не змінюватимуть, але обіцяють працювати над розвитком мережі. Про детальні плани повідомлять згодом.


Billa в Україні – це частина концерну REWE Group, що був заснований у 1927 році в Німеччині. Перший супермаркет в Україні відкрили 3 лютого 2000 року в Києві.

Під час кризи 2014 року Billa згорнула діяльність у регіонах України. Тоді мережа зосередилася тільки на київському регіоні. Протягом наступних років ритейлер знову інвестував у масштабування мережі. Тож Billa об’єднала 34 магазини в Києві й області, а також один супермаркет у Житомирі.

Novus входить у литовську групу BT Invest. В Україні працює з 2009 року. Мережа Novus складається із 46 магазинів.

У вересні 2020 року австрійська компанія Rewe International AG заявила про продаж 100% капіталу мережі магазинів Billa-Україна власнику Novus. Billa й Novus не озвучують вартість угоди. Кажуть, що Novus і Billa продовжать працювати у звичайному режимі.

 У жовтні 2020-го Антимонопольний комітет дозволив Novus придбати 100% капіталу мережі супермаркетів Billa.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

ОБЛАДИНКА: Billa