У Львівській, Івано-Франківській і Сумській областях вперше в Україні почали використовувати штучний інтелект для діагностики туберкульозу, повідомляють у Центрі громадського здоровʼя МОЗ України.

Штучний інтелект відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів після проведення автоматичного аналізу, читаючи рентген-знімки. «Це дозволяє виявити ураження з імовірністю від одного до 100 відсотків», – кажуть у ЦГЗ.

У лікарнях встановили спеціальне обладнання, а медичні працівники навчилися діагностувати туберкульоз за допомогою ШІ. «Ми залучаємо інвестиції для застосування передових технологій, щоб бути на крок ближче до подолання туберкульозу, а також допомогти регіонам у впровадженні штучного інтелекту», – коментує завідувачка відділу управління й протидії туберкульозу Яна Терлеєва.

Штучний інтелект для оброблення діагностичних даних використовують у понад 40 країнах світу. Туберкульоз є другою за поширенням причиною смерті у світі за даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя.

 

У листопаді 2023 року сучасне обладнання для діагностування раку з інтегрованим штучним інтелектом доставили в Україну. Нейромережа DCNN здатна аналізувати гістологічні знімки й автоматично ідентифікувати вражені й підозрілі клітини й опрацювати близько 1500 клінічних кейсів за добу.

Фото: Центр громадського здоровʼя