Анна Павлусь планує створити підприємство з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю, які пересуваються на колісному кріслі. Кошти на розвиток проєкту виділили в межах програми «єРобота», повідомляє Міністерство економіки.

Підприємиця отримала 250 тисяч гривень у межах програми мікрогрантів «Власна справа». На отримані кошти закупили швейне обладнання й тканини. Наразі в роботі задіяні менеджер і дві швачки, одна з яких є внутрішньо переміщеною особою з інвалідністю.

Анна Павлусь займалась індивідуальним пошивом одягу понад 15 років і мала власну майстерню в Білій Церкві, але у 2016 році отримала травму хребта. Заявку на участь у програмі мікрогрантів підтриємниця подала у вересні 2022 року, а в жовтні грант схвалили.

«Перебуваючи в цьому стані, я стикнулася з проблемою незручного одягу, так народилася ідея створення адаптивного одягу для людей з інвалідністю, які пересуваються на колісних кріслах. Наш психологічний стан значно залежить від того, наскільки ми себе комфортно відчуваємо, сидячи в кріслі», – додає Анна.

У 2022 році Мінцифри запустило офіційний сайт програми «єРобота». Це платформа для малого й середнього бізнесів, на якій можна отримати державний грант на розвиток власної справи.

 

Бренд Diadia відкрив інклюзивний шоурум у центрі Києва. Щоб зробити простір доступним, команда бренда консультувалася з громадською організацією «Доступно.UA». «Там сказали, що ми перший магазин одягу, що звернувся до них із таким проханням», – розповідають власники Diadia Діана Сидунчак і Влад Волос.

У шоурумі облаштували інклюзивну примірювальну, що має безперешкодний проїзд від входу в магазин. Вхід також безбарʼєрний: для цього своїми силами й перекладали бруківку, щоб підняти її до рівня підлоги.

Біля входу також доступні кнопка виклику працівника й напис шрифтом Брайля. У самому просторі дотримані стандарти інклюзивності за шириною проїздів, щоби людині на колісному кріслі було зручно пересуватися між стійками з одягом.

Фото: Міністерство економіки