Воєнізовану охорону повернули до потягів «Укрзалізниці», повідомляє перевізник.

На яких маршрутах працює охорона

  • №81 Київ – Ужгород
  • №41 Дніпро  Трускавець
  • № 712 Київ  Краматорськ

Протягом рейсу в потязі перебувають два представники воєнізованої охорони, які мають спецформу, знаки розрізнення й повинні постійно патрулювати вагони. Воєнізована охорона уповноважена здійснювати заходи фізичного впливу на порушників і передавати їх до правоохоронних органів, а також проводити особистий огляд пасажирів та огляд їхніх речей. Аби викликати працівників охорони, треба звернутися до провідника чи начальника потяга.

Представники охорони вже здійснили 17 рейсів із 30 червня. За цей час вони вирішили кілька дрібних конфліктів (наприклад, не пустили до потяга пасажира в нетверезому стані). Охорона також буде боротися із палінням у потягах та іншими адміністративними правопорушеннями, каже директор філії «Відомча воєнізована охорона» «Укрзалізниці» Володимир Александров.

Проєкт із воєнізованою охороною планують масштабувати «найближчим часом», із урахуванням результатів першого тижня роботи.

Повернення воєнізованої охорони – це частина безпекових заходів, як-от окремі купе для жінок, які також почали тестувати на окремих рейсах із 30 червня.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Пілотний проєкт з охорони пасажирських потягів «Укрзалізниця» запровадила у 2020 році. Працівники охорони патрулювали десять пасажирських потягів. Під час повномасштабного вторгнення РФ до України проєкт призупинили.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі