The Village Україна обирає найважливіші цитати з книжок, які щойно вийшли українською мовою.

Одна-єдина звичка може змінити ваше життя та допомогти далеко просунутися в досягненні своїх цілей. Для автора цієї книжки такою звичкою стало вміння прокидатися рано самохіть. Такий підйом має безліч переваг: від підвищення продуктивності до відчуття спокою та рівноваги в ранкові години. А найприємніше те, що не обов’язково схоплюватися о п’ятій! Ви можете обрати комфортний для вас час.


Джеф Сандерз – тренер із продуктивності, автор популярного подкасту The 5 AM Miracle про здорові звички й особистісний розвиток. Закінчив Університет Трумана у США.

  Ранковий підйом можу назвати однією з кардинальних змін у моєму житті. Такий сильний ефект має цей «незначний» елемент буденності. Якось я зрозуміла, що відкладаю дуже важливу ціль уже півроку, постійно думаючи, що в мене немає часу сконцентруватися. До мене дійшло, що часу ніколи й не буде до того моменту, поки я сама не вирішу його виділити. І ранок став моїм ключем.

Прокидатися о 5-й ранку було важкувато тільки спочатку. Чисто фізично ти маєш перебудувати свій графік і відмовитися від звички засиджуватися до ночі. Тепер  початок кожного дня в мене такий: зробити зарядку, неспішно поснідати, прочитати главу книги за кавою та записати свої плани і думки. Такий ранок дає більше, ніж просто час:

– у житті з’являється простір для себе, час для думок і ідей; у тебе є тиша;

– ти автоматично починаєш більше аналізувати життя та насолоджуватися моментом;

– є час для фокусу на цілях, що завжди відкладалися. Це надихає і дає відчуття, що моє життя в моїх руках.

Таня Пилипчук

блогерка, авторка проекту «Пошуршимо»

10 порад з нової книги «Диво п’ятої ранку»

Мисліть як «жайворонок»

Якщо хочете стати «жайворонком» – мисліть як «жайворонок». Оберіть успішного «жайворонка», якого маєте за приклад, і з головою пориньте в його життя. Перетворіться на другого Томаса Джефферсона чи другу Маргарет Тетчер, досконало вивчивши їхні звички й історію успіху.

Плетіться зі швидкістю черепахи

Стати успішним «жайворонком» – не спонтанне рішення і не примха. Це стиль життя і тип мислення. Якщо ви не досягли успіху за тиждень, рік чи навіть п’ятдесят років, то час розробити чіткий план, що приведе до мети.

Лікуйте кофеїнову залежність

Якщо хочете пом’якшити перехід до ранкових підйомів, то зведіть кількість кави до мінімуму – так зможете лягти спати раніше. Раніше ляжете – раніше прокинетесь.

Перегляньте вечірні звички

Передивіться свої вечірні звички й подумайте, чи можна їх посунути на день або взагалі уникати. Забагато телевізора? Скоротіть час перегляду. Сидите у Фейсбуці до першої ночі? Досить. Розважаєтеся з друзями ввечері по буднях? Вибачте, хлопці та дівчата, доведеться до вихідних почекати.

Щоб пристосуватися до нового розкладу якомога краще, заплануйте свої вечірні розваги на інший час. Не треба взагалі відмовлятися від телевізора й інтернету – просто «куштуйте» їх потроху вдень, а не величезними порціями вночі.

Встановіть собі вечірню межу заклопотаності

Розпишіть свій ідеальний вечірній режим на папері. Конкретно вкажіть, що і коли ви робитимете. За потреби встановіть межу, коли відкладаєте всі справи. Покажіть цей план домашнім і колегам, що не цураються надсилати вам термінові завдання ввечері. (Підказка: розкажіть босові про свій новий режим, щоб він не завантажував вас до опівночі).

Налаштуйте будильник на трохи раніше

Установіть вранішній будильник на п’ятнадцять хвилин раніше і на стільки само раніше лягайте спати – малесенький крок до далекої мети прокидатися в бажаний час. Якщо зараз ви лягаєте об одинадцятій, а хочете о пів на десяту, то розбийте цей півторагодинний перехід на інтервали по п’ятнадцять хвилин. Ідеально, якщо ви взагалі не помітите цього переходу, тож не поспішайте з наступним інтервалом, доки не пристосуєтеся до попереднього

Прокиньтеся й зробіть щось позитивне

Зсунули свій розклад на п’ятнадцять хвилин? Заплануйте щось корисне і продуктивне на цей проміжок часу. Якщо ви просто прокидатиметеся раніше, а спосіб життя буде той самий, то нічого не зміниться, окрім часу, коли ви лягаєте. Можна витратити ці п’ятнадцять хвилин на будь-яку корисну звичку, однак раджу почати із того, що ви раніше не встигали. Полюбляєте йогу, однак на це ніколи не було часу? Присвятіть їй завтра п’ятнадцять хвилин. Улюблені заняття змусять вас цінувати ранок значно більше, ніж ви собі можете уявити.

Екстремальний метод

Якщо ви вважаєте себе мазохістом, а ідея поступового переходу до режиму «жайворонка» вас повільно вбиває, то є вирішення. Здійсніть усі сім кроків, за єдиним винятком на шостому пункті: прокидайтеся не на п’ятнадцять хвилин раніше, а в бажаний час уже завтра. Ви відчуєте себе справжнім туристом: жахливо стомленим від зміни часових поясів і безмежно щасливим від того, що наважився на цей рішучий крок.

Комфорт як ворог величі

Елементарні щоденні звички (як-от ранній підйом чи пробіжка) – стартовий майданчик на шляху до величі. Проблема лише в тому, що до неї я прагну аж ніяк не щодень – навпаки, шукаю поблизу найкомфортніше місце для відпочинку. У сучасному світі комфорт – головний відволікальний фактор і ворог величі. Ніщо інше не змусить вас так швидко здатися, опустити руки чи просто втратити концентрацію.

П’ята ранку як символ контролю над власним життям

П’ята ранку символізує контроль. Усвідомлення того, що ви керуєте власним життям і часом, додає сил і відкриває безліч можливостей… Диво п’ятої ранку досить індивідуальне: воно може трапитися о сьомій, о пів на дев’яту або – зараз зрадіють деякі студенти – о пів на першу. Лише ви знаєте, який час вас задовольняє.

 Вартість:

 «Наш формат»

   друкована: 150 ₴