Фільм українського режисера Сергія Лозниці «Донбас» відкриє конкурсну програму «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах. «Сергій Лозниця розповідає про події, що відбувалися на сході України крізь історії людей, вимушених пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами», – розповідають в компанії «Артхаус Трафік», одній із українських продюсерів фільму.

«Для мене дуже важливо звернути увагу творців та політиків на проблему Донбасу. Наскільки я можу судити, це головна проблема нашого часу. Мова йде не про один регіон, країну або політичну систему; а про людство і цивілізації в цілому. Про кожного з нас – сьогодні», – коментує Сергій Лозниця.

 У конкурсній програмі «Особливий погляд» призерами ставали, зокрема, Вім Вендерс, Кім Кі Дук, Йоргос Лантімос.

 У 2017 році в основній конкурсній програмі Канн був представлений інший фільм Лозниці – «Покірлива», але він не отримав нагороду. У 2010 році за «Золоту пальмову гілку» змагався його фільм «Щастя моє», у 2012 році – фільм «В тумані», який отримав нагороду кінокритиків.

 71-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 9 по 20 травня. Фільмом закриття обрали «Людину, яка убила Дон Кіхота» режисера Террі Гілліама.