Фестиваль сучасної електронної музики Brave! Factory влаштовують у останні вихідні літа – 25-26 серпня. 6 сцен та арт-об’єкти збудують у київській промзоні – на заводі «Метробуд». Але цього року все буде зовсім інакше.

Арт-директор Closer та співзасновник Brave! Тимур Баша ділиться новинами та показує фестивальну локацію читачам The Village Україна.

Для фестивалю орендували іншу частину підприємства. Ту зону, де проводили Brave! Factory 2017, за рік обжила та огородила інша компанія. Чи завадить це провести фестиваль – судіть самі.

По-перше, площа для фестивалю майже така сама, як і торік. Проте локації розміщені компактніше – далеко ходити не доведеться (за винятком однієї сцени – ред.). По-друге, сцени й танцполи тепер краще захищені від дощу. Організатори обіцяють подбати про навіси. По-третє, мають краще облаштувати освітлення зони фестивалю (настільки, наскільки це потрібно на фестивалі електронної музики).

«Ця частина підприємства подобається нам значно більше, ніж було торік. Вона більш цілісна. Звичайно, ми її розділимо на кілька сцен, але вона сприймається як єдиний простір. Ну і з погляду індустріальної естетики ця частина заводу цікавіша», – хвалиться Тимур Баша.

Потрапити на фестиваль

Вхід на територію буде в зовсім іншому місці, ніж торік. Тепер його буде значно простіше знайти: Google Maps веде просто до центрального входу на «Метробуд» – Світлогорська, 2/25.

Відвідувачів традиційно зустрічатимуть кількаметрові літери BRAVE, зроблені із іржавого металу та шматків промислового обладнання. Трохи далі розмістять вхід. Організатори пам’ятають чергу для людей з квитками у 2017 році – цього разу обіцяють більше пропускних пунктів для тих, хто купив квиток заздалегідь.

Обрати свою сцену на Brave! Factory

На Brave! Factory 2018 буде 6 сцен і танцполів. Буде велика концертна сцена – Cement, техно-сцена у великому цеху – Angar, більш затишний майданчик у старій котельні з великими вікнами – Topka. Container – майданчик для денних вечірок, Garden – фестивальний лаунж, Depo – хаус-майданчик.

Локації Angar та Container зберегли назву, але їх збудують в іншій частині підприємства. Depo зберігає і назву, і локацію, і формат – цю зону спробують зробити ще зручнішою, ніж торік.

Частину території навколо сцен обладнають просто для прогулянок.

Cement

У високих круглих цегляних ємностях зберігали цемент: між ними – у металевому ангарі – змонтують головну концертну сцену фестивалю. Зараз організаторам важливо очистити стіни та підлогу цієї зони від цементного пилу.

Тут буде головна фестивальна сцена, де гратимуть хедлайнери фестивалю – Floating Points (live) та Squarepusher (live). У лайнапі також Hidden Orchestra (live), Monoconda (live) та Voin OruWu (live).

Організатори зробили роботу над помилками та готуються «до будь-яких погодних умов». Простір перед сценою можна буде оперативно накрити, якщо за прогнозом буде злива.

Між «бочками» для цементу змонтували дерев’яні підвищення для гостей фестивалю. Тут має стати значно затишніше, пояснює Тимур.

Container

Виступи на концертній сцені чергуватимуться з артистами на сусідньому майданчику – Container. У першу ніч тут гратимуть Lazy Speaks (live), Darkstar (live), Pantha Du Prince (live), IC3PEAK (live) та Kirichenko (live).

Танцпол Container продовжить роботу зранку. За музичним наповненням сцена буде такою ж, як і торік, – non-stop open-air party. Тут гратиме більш різноманітна і трендова електронна музика. Тут гратимуть, зокрема, Zolaa (live), Lobanov (live) та Anna Haleta & Savage.

Танцпол оточуватиме сцену з усіх боків. Діджея розмістять під аркою елеватора. На сходи та балкони навколо можна буде підніматися – до фестивалю перила спеціально зроблять вищими.

«Тут доведеться попрацювати зі звуком: у такому форматі, коли діджей посередині, непросто зробити так, щоб звук рівномірно покрив увесь танцпол. Думаю, що це все матиме дуже святковий вигляд», – каже Тимур Баша.

Topka

«Топка» – сцена розміщена у двоповерховій будівлі старої котельні з великими вікнами. Старі металеві котли на другому поверсі демонтують – тут облаштують танцпол.

Уночі тут гратиме лайв Mykki Blanco, а вдень працюватиме танцювальна сцена із сетами резидентів Closer, а також Binh&Nicolas Lutz.

Для фестивалю намагаються зберегти промислову естетику будівлі: цегляну кладку приводять до ладу, лишають елементи опалювальної системи, а зі старих труб від котлів роблять поручні для терас. «Ми намагаємось максимально використовувати все, що знаходимо на території. По-перше, тому що це красиво та органічно вписується в загальну картинку. А по-друге, це просто економія, – Тимур впевнений у цій локації. – Це супертанцпол буде, мені здається».

Сет Тимура (разом з Karine) заплановано тут у другий день фестивалю.

На першому поверсі цієї ж будівлі в приміщенні з численними колонами розмістять арт-об’єкти. У менших кімнатах обладнають зони для відпочинку.

Angar

Головну техно-сцену змонують у цеху бетонних виробів. Поки фестиваль не почався, тут роблять типові промислові бетонні паркани, до яких усі так звикли в українських промзонах.

Великий металевий ангар на час фестивалю захоплять DVS1, Сlaro Intelecto (live), Chris Liebing, Dj Bone, Na nich (live), Tolkachev (live) та Igor Glushko.

Сцена працюватиме у першу ніч фестивалю.

Depo

Depo – єдина локація, яка залишилася з минулого року. До неї доведеться прогулятися – ця сцена у протилежній від входу частині фестивальної території.

Тут відновлюють дерев’яний танцпол, два бари, терасу. Монтують навіси – як опори для них використовують кількаметрові металеві бури. Торік накриття сцени підвело – в останній момент довелося рятувати техніку від води. Тому для нового Brave! про захист від сонця та води подбають особливо.

У лайнапі майданчика домінує хаус-музика. В Depo будуть Titonton Duvante (live), Roman K, Fred P, Apollonia, Phillipp Markovich, Plastikk. Другого дня фестивалю тут гратимуть back-to-back Pahatam та Іван Дорн.

Jane Fitz & Carl H закриватимуть фестиваль саме тут.

Garden

Сад – найбільш спокійна зона фестивалю. Тут можна буде відпочити від галасу та послухати спокійнішу електронну музику. Це щось на зразок лаунж-зони фестивалю.

Тут гратиме діджейка з Уругваю MELINA SERSER, яка збирає нетипові платівки з усього світу. У лайнапі також Nikolaienko, Shakolin, Ptakh Jung (live), CHILLERA і Dasha Redkina.

Сцена запуститься зранку 26 серпня.

«Не музика» на фестивалі: як перекусити та де припаркуватися

Фудкорт розмістять позаду головної фестивальної зони. Подбали і про вегетаріанців, і про тих, хто їсть м’ясо. Уже підтвердили участь вегетаріанського закладу Savage Food та знайомих із фестивалю Strickra PHO Kiev. Будуть також хот-доги, кебаби і бургери.

Очікують і на близькосхідну кухню, азійську та мексиканську їжу. Обіцяють каву, точку з фрешами та коктейлі.

Про паркування біля фестивальної зони організатори повідомлять ближче до початку фесту.

Партнерство з Banda

Партнерами цьогорічного фестивалю стала агенція Banda. Команда агенції забрала на себе візуальні та промопрояви цьогорічного фестивалю.