Architectural Digest спільно з BBC показали, як працює сміттєпереробний завод із лижною гіркою на даху Copenhill, що розташований у Копенгагені.

Сміттєспалювальний завод розмістили на даху штучної гори висотою 90 метрів. Там є стежки для хайкінгу, «найвища в світі» штучна стіна для скелелазіння, бари, центр екологічної освіти та гірськолижний спуск довжиною 200 метрів, укладений зі штучного матеріалу. Піднятися туди можна на ліфті або пішки. Архітектори називають Copenhill «найвищою горою у Копенгагені».

Щоб убезпечити відвідувачів, дах заводу зміцнили й постелили шар землі, на якій можна було би вирощувати рослини. На даху Copenhill росте більше сотні різних видів рослин. «Ми навіть помітили лисицю, яка знайшла житло десь на пагорбі станції», – розповідає архітектор Якоб Ланге з Bjarke Ingels, компанії, яка працювала над проєктом будівлі.

Завод ARC на даху Copenhill переробляє близько 560 тисяч тонн сміття на рік, каже CEO ARC Якоб Сімонсен. Сміттєпереробний завод спалює сміття, яке містить «практично всі хімічні елементи таблиці». Щоби це не нашкодило місцевим жителям, відходи очищують. Назовні після спалення виходить лише водяна пара і вуглекислий газ.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Проєкт сміттєспалювального заводу Copenhill американські архітектори Bjarke Ingels Group розробили у 2011 році. Ландшафтним дизайном займалося данське бюро SLA. Завод добудували у 2018 році. Він щороку перетворює на енергію 440 тисяч тонн відходів на чисту енергію й забезпечує теплом 160 тисяч будинків.


У 2021 році Copenhill отримав премію World Architecture Festival у номінації World Building of the Year. Будівля також стала кращою у номінації Production, Energy & Recycling («Виробництво, енергія і перероблення»).

Всесвітній фестиваль архітектури (World Architecture Festival) це щорічний фестиваль і премія в галузі архітектури та дизайну, яку називають архітектурним «Оскаром».

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка: World Architecture Festival