За пів року повномасштабної війни більше 24 тисяч українських родин подали заяви на прихисток дітей у власні сімї, повідомила уповноважена президента з прав дитини Дарʼя Герасимчук.

Охочі реєстрували свої заяви в рамках проєкту «Дитина не сама». Але після детального інформування, заповнили лише 9 тисяч розгорнутих заявок. Понад 5 тисяч пройшли навчальні вебінари. Наразі близько 2 тисяч готові приймати дітей у свої родини. Вони збирають документи, аби всиновити дитину або створити альтернативну форму виховання.

Загалом в Україні понад 67 тисяч дітей не мають батьківського піклування, але лише 16 тисяч підлягають всиновленню, заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, зараз важко зрозуміти, дитина повністю втратила рідних чи ще можливо знайти родичів, бо наприклад, батьки можуть бути в полоні. Тому треба запобігати ситуаціям, коли дитину вже всиновили, вона звикла, а потім виявилося, що в неї є родичі, зауважила міністерка.

Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє брати дитину у сім’ю на короткотривалий час. Крім того, за словами Жолнович, процедуру усиновлення вдосконалили з урахуванням воєнного стану: усунули «окремі бюрократичні процедури», врегулювали випадки, коли дитина вже мала прийомних батьків, але в результаті евакуації опинилася за кордоном.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У червні спростили процедуру всиновлення дітей в Україні, тепер документи можна подати онлайн.

Портал «Дія» також запустив консультації щодо всиновлення дітей. Також на порталі можна зареєструватися в кандидати на всиновлення дитини.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі