Куба легалізувала одностатеві шлюби. За новий сімейний кодекс, який дозволяє представникам ЛГБТ одружуватися й усиновлювати дітей, проголосували на національному референдумі, пише CNN.

У референдумі взяли участь 74,1% громадян, які мають право голосу. За результатами підрахунку, 94% голосів, майже 4 мільйони громадян, проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів. Проти виступили 1,95 мільйона людей. 

Гомосексуалізм був легалізований на Кубі в 1979-му, водночас представники ЛГБТ в країні досі стикаються з відкритою дискримінацією, відзначає видання. 

У 2018-му кубинські законодавці відмовилися легалізувати одностатеві шлюби, а наступного року поліція розігнала мирний парад за права ЛГБТ, заявивши, що учасники маршу не мали дозволу на проведення мітингу. Відкрито виступала проти затвердження нового сімейного кодексу Євангельська громада Куби.

Референдум щодо сімейного кодексу таки відбувся у 2022 році, напередодні представники кубинського уряду впродовж кількох тижнів схвально коментували ініціативу в державних ЗМІ.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Одностатеві шлюби легалізовані у понад 30 країнах світу. Окрім низки країн Європи та США, ЛГБТ-пари можуть одружуватися в Аргентині, Уругваї, Чилі й Коста-Риці. У дев’яти країнах за одностатеві стосунки передбачена смертна кара, зокрема в Ірані та Саудівській Аравії.

В Україні петиція до президента про легалізацію одностатевих шлюбів усередині липня набрала необхідні 25 тисяч голосів. У відповідь Володимир Зеленський зазначив, що наразі легалізувати одностатеві шлюби не вийде, оскільки вони за Конституцією «ґрунтуються на вільній згоді жінки і чоловіка». Змінювати ж Конституцію в умовах воєнного стану не можна.

Водночас в умовах активної фази війни ситуацій, коли стосунки потребують офіційного визнання державою, стає більше. Зокрема, в Україні ЛГБТ не мають можливості забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати близьку людину; прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо вона або він у непритомному стані; доглядати дитину партнерки або партнера, якщо хтось із пари пішов на фронт, а також опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини.

Ми розповідали про цивільне партнерство як альтернативу одностатевим шлюбам в Україні.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі