Переселенці можуть отримати консультацію лікаря вузької спеціалізації у будь-якому місті, незалежно від того, де уклали декларацію, повідомляє МОЗ.

Як це зробити:

  • Отримати направлення

Без направлення можна звернутися до гінеколога (зокрема дитячого), психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра або лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

До всіх інших лікарів потрібне направлення. Його виписує сімейний лікар (або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити фахівця іншої спеціалізації).

Якщо ви не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров’я, випише направлення дистанційно.

Направлення також можна отримати у сімейного лікаря, який працює в найближчій поліклініці. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Треба записатися на прийом, надати свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладена декларація, розказати новому лікарю, що вас турбує.

У МОЗ нагадують, що під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров'я, лікар випише паперове направлення.

  • Знайти лікарню

Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 1677.

Записатися на прийом можна онлайн через медичну інформаційну систему або за телефоном лікарні.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів

Отримати консультацію онлайн

Від початку повномасштабного вторгнення рф лікарі почали надавати консультації онлайн. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. Про можливість онлайн-консультації можна дізнатися на сайті лікарні або телефоном.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі