Кількість російськомовних в Україні зменшилася на 8% з початку 2022 року, свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Наприкінці 2021 року ця кількість становила 26%, а зараз становить 18%.

  • Щодо статусу мови, то абсолютна більшість респондентів (83%) виступає за те, щоб українська була єдиною державною. Ця думка домінує в усіх регіонах України та вікових групах. До війни чверть українців виступали за надання статусу державної мови російській, сьогодні за це виступає лише 7%.
  • 76% українців вважають українську мову рідною. Цей показник зріс майже на 20% за останнє десятиліття (у 2012 році 57% людей вважали українську рідною). Також 20% людей вважають рідною російську мову (десять років тому цей показник був 42%).
  • Більшість опитаних (67%) вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% думають, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою, а 12% кажуть, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки.

Дослідники зазначають, що на практиці мовна самоідентифікація та мова у побуті, де українці можуть користуватися двома мовами – це різні речі: «Мовна проблема» та намагання розпочинати дискусії навколо цієї теми не мають підтримки у більшої частини населення. Ця проблема носить суто політичний і частково локальний характер, підсумовують соціологи.

Опитування проводили 19 березня серед тисячі повнолітніх українців методом CATI (телефонне інтерв’ю з використанням комп’ютера).

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі