У 2021 році Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів почне роботи з реновації перших трьох об'єктів в Чорнобильській зоні відчуження, повідомляє LIGA.net.

Зокрема, роботи по відновленню почнуть з кафе «Прип’ять», автовокзалу і 16-поверхової будівлі в Прип'яті. У 2021 році має початися розробка проєкту реновації будівель. У 2022 році безпосередньо будівельні та ремонтні роботи.

У кафе «Прип’ять» планують відновити вітражі. На даху 16-поверхової будівлі планують обладнати оглядовий майданчик. Також в цьому будинку планується обладнати музей в квартирі пожежника лейтенанта Володимира Правика. Він був керівником першої пожежної бригади, яка прибула на ЧАЕС після аварії.

Крім того в цьому році повинні підготувати проєкт реновації КПП "Дитятки", через який туристи в'їжджають в Зону відчуження.

Загалом, у 2021 році на реновацію об'єктів в Зоні виділили 30 мільйонів гривень. У наступному році планують почати реновацію інших об'єктів: радіолокаційна станція «Дуга», басейн «Лазурний», готель «Полісся».


У Чорнобильській зоні влаштують локації для бердвотчингу (спостереження за птахами). Всього їх буде п’ять, біля них влаштують кемпінги. Ініціатори сподіваються, що це привабить українських та іноземних бердвотчерів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі