Комунальне підприємство «Інформатика» збирається укласти договір щодо створення комплексу автоматизації мереж зовнішнього освітлення столиці. Вартість угоди – 399,2 мільйона гривень.

Підрядника визначили без тендеру, адже в КП вважають, що на ринку немає конкуренції. Роботи має виконати дочірнє підприємство «Хідден» – ТОВ «Хідден Енерджі».

Система дозволяє дистанційно управляти потужністю ліхтарів залежно від рівня природного освітлення (від 1 до 100%). Управляти можна буде як усім освітленням, так і групою світильників чи кожним окремо. Також завдяки автоматизації можна перевіряти роботу ліхтарів.

Вибір підрядника в КМДА обґрунтували тим, що його технологія працює з усіма видами освітлення, а передача сигналу може виконуватися на наявних електричних лініях.

Уперше в межах пілоту в Києві автоматичне освітлення з’явилося наприкінці 2018 року, коли встановили 15 щитів керування. Згодом кількість щитів збільшили до 376, до них під’єднали 36 тисяч світлоточок. Це, за даними «Інформатика», дозволило у 2020 році зекономити 12,7 мільйона кВат/год.

Тепер місто планує закупити ще 361 щит управління. Тобто збільшити кількість відповідних щитів майже вдвічі – до 737 одиниць. Система буде керувати 200 тисячами світильників.


В 2019 році в Києві затвердили міську цільову програму зовнішнього освітлення Києва до 2022 року. Програма має підвищити рівень безпеки в місті, зменшити енерговитрати на освітлення вулиць міста та витрати з бюджету.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі