В Україні почали видавати перші кредити в межах програми «Доступна іпотека 7%», розповів виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Перші два договори на отримання кредиту підписали 1 березня «ОТП Банк» та «Укргазбанк».

Програма «Доступна іпотека 7%» – це кредит на купівлю житла під 7% річних. У межах цієї програми планують видавати іпотеку для квартир і будинків на первинному ринку, а також для квартир на вторинному ринку, які були введені в експлуатацію після 2018 року.

Нормативна площа – 50 м² для однієї людини чи сім’ю з двох осіб і додатково 20 м² для кожного наступного члена сім’ї. Загальна площа може перевищувати нормативну на 20%.

Максимальна сума іпотеки становитиме 2 мільйони гривень, а максимальна вартість житла – не більше 2,5 мільйона гривень. Максимальний термін виплати – 20 років, мінімальний перший внесок – 15% від суми кредиту.

Для оформлення кредиту потрібно звернутися до обраного банку зі стандартним пакетом документів для отримання іпотеки. Банк проводить кредитну оцінку, після якої вирішує, укладати або не укладати договір.

До програми долучилися «Приватбанк», «Ощадбанк», «ОТП Банк», «Укргазбанк», Банк «Глобус», «Мегабанк» і «Кредобанк».

За програмою «Доступна іпотека під 7%» планують видати кредитів на 5 мільярдів гривень для 5 тисяч сімей.


«Ощадбанк» відкрив в Україні мережу іпотечних центрів OSCHAD HOME. Поки що працюють 12 таких центрів, і планують відкрити ще 35 у всіх обласних центрах і найбільших містах країни.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі