В Україні запровадили нові категорії колісних транспортних засобів, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Зокрема, з’явилися категорії L1е – L7е (мототехніка) та поділ на класи категорії М2 та М3 (легкові автомобілі й автобуси).

За словами Криклія, у ЄС з’явилася значна кількість нових категорій і підкатегорій транспортних засобів, які відсутні в Україні, через що їх не можна було імпортувати та використовувати на дорогах загального користування. Особливо це стосується категорії L, серед яких значна кількість мають електричний двигун і підвищену мобільність, що особливо важливо для великих міст.

«Ухвалене сьогодні урядом рішення не лише відповідає останнім змінам Женевської угоди 1958 року та законодавства ЄС, а й актуалізує українську нормативно-правову базу, наближуючи нас до європейських сучасних стандартів», – підкреслив Криклій.

За його словами, зміни також вирішують питання щодо документів, які підтверджують класифікацію колісного транспортного засобу, для уникнення розбіжностей у їхній класифікації.


У першій половині 2020 року найбільшим постачальником в Україну нових легкових авто була Японія, автомобілів із пробігом – Німеччина.

У Києві у 2020 році найпопулярнішими автомобілями на первинному ринку були Toyota Rav 4, Renault Logan і Renault Duster. Серед автомобілів з пробігом, які завозили з-за кордону, кияни найчастіше купували Volkswagen Passat, Volkswagen Jetta і Hyundai Sonata.

З грудня 2020 року зареєструвати авто в Україні тепер можна онлайн.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі