16 вересня оприлюднили підписане міським головою розпорядження «Про реставрацію з пристосуванням мосту ім. Є. О. Патона через р. Дніпро».

Ремонт моста триватиме 5 років. Усі роботи планують закінчити до 31 грудня 2025 року.

Відповідальним за проєкт визначили «Київавтодор», який має провести всі необхідні роботи й надати гарантію на експлуатацію моста на 10 років.

Ремонт фінансуватиметься з бюджету міста, але також можна вносити інвестиційні пропозиції.


 Київський міст Патона побудували 67 років тому. Він є першим у світі суцільнозварним мостом і пам’яткою архітектури місцевого значення. На початку 2000-х років Американське інженерне співтовариство визнало міст Патона як одну з найкращих зварних металевих конструкцій 20-го століття.

 У 2014 році міст визнали аварійним, а в 2018-му – як критично аварійний. У лютому 2020 року на мосту перекрили дві крайні смуги, а фахівці Українського інституту сталевих конструкцій імені Шимановського почали обстеження мосту. Проблема моста в тому, що він отримав не те навантаження, на яке був розрахований, кажуть експерти.

 У березні 2020-го на мосту стався прорив теплотраси, через це гаряча вода почала текти у Дніпро. Але на опорну конструкцію моста прорив не вплинув, запевнили в КМДА.  

 У 2019 році ремонт не розпочали, бо адміністрація міста чекала на дозвіл від Міністерства культури. Оскільки на час ремонту міст треба вивести з реєстру пам’яток архітектури.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото: Анна Бобирєва для The Village Україна