У Києві навесні 2020 року хочуть відкрити «кризову кімнату» для людей, які постраждали від домашнього насильства. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2 800 осіб», – пояснила вона.

У кімнаті потерпілі від домашнього насильства зможуть перебувати до 10 днів, отримати там психологічну допомогу і пройти медичний огляд.

«Це «кімната» на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання», – каже Хонда.

За результатами опитування, 3 094 респонденти вважають фізичне покарання дітей домашнім насильством. Сексуальний акт без згоди домашнім насильством вважають 3 423 респонденти.


 У Києві 33-річного чоловіка засудили до трьох місяців ув’язнення за домашнє насильство. Це перший такий випадок у Києві.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі