На вулиці Болсуновській, біля IQ Business Center встановили мініскульптуру Ланцювого мосту. Це 22-а скульптура проєкту «Шукай».

«Ми повернули Києву втрачений символ і втілили Ланцюговий міст – монументальну кам'яну споруду, яка була колись першим у Києві постійним мостом через Дніпро», – розповіли у проєкті.

Ланцюговий міст відкрили в 1853 році – це була монументальна кам'яна споруда, яка утримувалась над рікою важкими ланцюгами, кожна ланка важила 192 кілограмів. Проектував міст англійський інженер Чарльз Віньоль. Чавунні деталі відливали в Бірмінгемі, потім 16 кораблів везли їх в Російську імперію.

На той момент, коли звели цей міст, він був єдиним в світі шестипролітним мостом. Через рік після відкриття київського Ланцюгового моста його зменшена точна срібна копія була виставлена на Всесвітній виставці в Лондоні.

Міст простояв до 1920 року, коли один з прольотів був підірваний польським військом, що відступало з Києва. У 1941 році при відході від Києва радянських військ міст знову був підірваний, а в 1965 році на цьому місці з'явився міст Метро.

Фото: Проєкт «Шукай»