У Кам’янці-Подільському запустили технологічну лінію з дегазації полігону твердих побутових відходів. Це початок кількарічного проекту модернізації полігону.

Згідно з планом, реалізація проекту дасть можливість зменшити викиди шкідливих речовин у повітря та виробляти приблизно 4 мільйони кВт/год електроенергії щорічно. На перший етап витратять 25 мільйонів гривень коштів, отриманих від донорів, повідомляють у міській раді.

За результатами дослідження, кам’янець-подільський полігон може видобувати до двох з половиною мільйонів кубометрів газу на рік.

До 2019 році на полігоні мають почати виробництво метану, вуглекислоти і тепла. Метан будуть використовувати для заміни природного газу. Вуглекислоту і вироблене тепло – для живлення теплиць.

У 2019-2020 роках планують запуск дільниці сортування та первинної переробки відходів. Це дасть змогу повторно використовувати пластик, скло, папір і метал.

Будівництво реалізують за кошти проекту USAD «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Реконструкція полігону має створити додаткові робочі місця, знизити навантаження на полігон і подовжити термін його експлуатації, розповідають у місцевій адміністрації.

Графіка: US EPA