World of Tanks – найпопулярніша відеогра в Україні. Про це свідчать результати першого комплексного дослідження українського ринку відеоігор, яке представила аналітична компанія NielsenIQ разом з розробником ігор Wargaming.

До першої п'ятірки також увійшли FIFA20/FIFA21, Minecraft, Grand Theft Auto V і Counter-Strike: Global Offensive. Десятку замикає World of Warcraft.

Найпопулярнішими жанрами відеоігор в Україні стали Puzzle, Vehicle Shooter, Shooter і Simulation. Найчастіше гроші витрачають в жанрах Vehicle Shooter і Sport (середні місячні витрати – 242 гривні і 342 гривні відповідно). Найбільше грошей витрачають у жанрах Fighting і RPG – 433 гривні та 617 гривень на місяць відповідно.

44% українців найчастіше грають на смартфонах, 40% – на ПК, 15% – на консолі.

54% опитаних грають 1-3 години на день у будні, 43% таку кількість часу присвячує іграм на вихідних. Протягом тижня грають в середньому чотири рази, при цьому майже чотири години виділяється на гру у вихідні.

Під час пандемії 56% українців стали грати частіше в відеоігри, а рідше – всього 4%.

Найбільше респондентів грають у відеоігри, щоб розслабитись. 

У free-to-play ігри грають 72% українців. Водночас троє із 10 гравців платять за ігри. Серед тих, хто витрачає гроші, 41% людей віддають в середньому за місяць від 250 до 500 гривень, 30% гравців – до 250 гривень, 29% – більше 500 гривень.

Середній вік українських гравців – 31 рік. Істотної різниці у частоті ігор між жінками та чоловіками не виявили. 65% респондентів дослідження живуть у шлюбі, а у 7 з 10 є одна або більше вищих освіт.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Ілюстрації: NielsenIQ