Через пандемію COVID-19 представники німецького музичного бізнесу готуються до збитків у 5,5 мільярдів євро за 6 місяців та просять урядової підтримки у 582 мільйонів євро, щоб пережити турбулентний період.

В Україні близько 250 000 працівників культурної індустрії опинилися без роботи через карантин. Увечері 12 травня учасники концертного ринку увімкнуть направлені у небо прожектори на найбільших подієвих локаціях українських міст. Вони хочуть почути план виходу з карантину для культурних подій або пропонують спільно його сформувати, пояснює Ліда Клов з концертної агенції Pop Corn.

Ліда Клов

виконавча директорка Pop Corn CA


Мабуть, як і решті наших колег – повний lockdown щодо масових заходів. Однак робота всередині компанії не зупинилася. Навпаки – її стало ще більше. Мало не щодня надходить нова інформація від представників західних колег та артистів, яка потребує негайної реакції щодо перенесення дат концертів та планів.

Наразі нами перенесено 5 концертів, дати яких припадали на період карантину. Оскільки Pop Corn CA частково займається букінгом для фестивалів Atlas Weekend та Файне Місто, ми також займалися комунікацією з рядом артистів щодо дат перенесення фестивалів (Atlas Weekend за новим планом стартує на 6 липня 2021 року, а Файне Місто – 28 липня 2021 року – ред.).

Окрім перенесення вже анонсованих подій, нам доводиться коригувати концертний графік ще не анонсованих, а таких у нас чимало. До прикладу, заплановані у 2021 році концерти вже зараз довелося переносити на 2022 рік.

І найважче, з чим доводиться мати справу сьогодні – повне нерозуміння на які дати ми можемо переносити події! На одного і того ж артиста ми тримаємо по кілька дат в броні у різний період часу і не можемо оперативно повідомити наших клієнтів, коли власне відбудеться захід.

З боку воно виглядає так, ніби ми не маємо нової дати. Але це зовсім не так – ми їх маємо і, на жаль, не одну.

Команда Pop Corn CA влаштовувала сольник Foals на Арт-заводі Платформа 27 серпня 2019. Наступний приїзд гурту в Україну (у Львів) заплановано на 31 серпня 2020 року – концерт ще не перенесли © Оля Закревська для The Village Україна

– Чи намагалися до акції запланованої на 12 травня почати діалог з урядовцями? Відповіді на які питання ви б хотіли отримати?

– Станом на сьогодні важко оцінити збитки в грошовому еквіваленті, оскільки ніхто не розуміє скільки нам ще працювати «вхолосту» – утримувати штат та сплачувати податки без надходжень будь-яких коштів. Адже, продажі квитків майже припинилися, а існуючі контракти (оренда залів тощо) ніхто не відміняв. Власне і прогнозувати бодай щось – немає можливості. Особисто я думаю, що до кінця року навряд нас з вами чекає хоча б один концерт у звичному форматі.

Ми, організатори концертів та артисти, не можемо відновити роботу за 2 чи 10 днів. Горизонт планування будь-якої події значно довший – це мінімум 2-3 місяці. Нам потрібен час для рекламної кампанії, продажів квитків та формування логістики. Ми не бари та ресторани – артисти на складі у нас не лежать.

Звичайно, кожен з нас розуміє складність та невизначеність ситуації, в якій сьогодні опинилися уряди всіх країн без винятку. Тому єдине, чого ми просимо сьогодні, – це відкритий діалог з владою.

Навіть якщо нам скажуть, що станом на зараз не мають для нас рішення і готові повернутися до бодай якогось прогнозування нашої діяльності в серпні/вересні, – це теж відповідь! Це вже інформація відповідно до якої ми можемо планувати власні видатки та ухвалювати рішення щодо структури компаній та подальших дій.

Це вже не говорячи про підтримку галузі державою. Ми просимо хоча б озвучити часові рамки можливого початку виходу з карантину для нашої індустрії.

У серпні 2019-го в Україну вперше з сольним концертом Pop Corn CA привезли Royal Blood © Оля Закревська для The Village Україна

– Яким ви бачите безпечний формат повернення індустрії до життя?

– Мені важко описати безпечний формат, оскільки він залежить від багатьох факторів.

Але як ми бачимо, з певного часу дозволять роботу кінотеатрів з дотриманням соціальної дистанції та обов’язкової дезінфекції. Тому чим кінотеатр (за урядовим планом виходу з карантину театри та кінотеатри зможуть відновити роботу на третьому етапі виходу з карантину – ред.) відрізняється від, скажімо, будь-якого концертного залу зі стільцями?

Якщо пляжному клубу буде дозволено приймати відвідувачів (знову ж таки з дотриманням усіх встановлених норм) та подавати їм їжу і напої, то чому на безпечній відстані не може виступати артист в тому ж клубі?

Нам потрібен діалог з владою, в якому ми спільно зможемо знайти відповіді на ці питання.