Чим менша квартира, тим більших зусиль доведеться докласти при її плануванні та розробці інтер’єру. Дизайнери рідко беруть у роботу квартири-малятка, і їхні власники змушені самостійно займатися створенням інтер’єру. Дизайнерка Ірина Крашеніннікова розповіла The Village, які прийоми в плануванні й облицюванні допоможуть зробити квартиру візуально просторішою. Ці ж лайфхаки можуть стати в пригоді і власникам великих апартаментів: скільки б не було квадратних метрів у квартирі, їх завжди не вистачає.

Ірина Крашеніннікова

інтер’єрна дизайнерка і декораторка


1. Продумайте пропорції інтер’єру

Найголовніше в інтер’єрі – задати правильний обсяг. Пропорційна висоті стелі площа приміщень навіть у маленьких квартирах дає змогу створити простір красивим і гармонійним. Чим вища стеля, тим більша за площею може бути кімната. При невеликій висоті стелі не робіть квартири-студії. Це не збільшить площу, а тільки підкреслить низькі стелі.

2. Створіть композиційний центр

У кожному приміщенні квартири повинен бути композиційний центр. Додайте в маленьку кімнату один дуже великий предмет. Він буде притягувати погляд і відволікати увагу від розмірів кімнати. У ванній це може бути, наприклад, великий світильник, у маленькій спальні – панно в узголів’ї ліжка.

3. Використовуйте принцип симетрії

Симетрична композиція – надійний спосіб збалансувати простір. Навіть крихітні приміщення за допомогою цього прийому можна зробити красивими і респектабельними: завдяки симетрії невелика кімната не буде здаватися тісною або переповненою меблями. Але не захоплюйтеся: не варто вибудовувати подібні композиції на кожній стіні – це стомливо й нудно.

4. Чергуйте заповнений простір і порожній

Залишайте одну стіну або частину стіни порожньою, щоб на ній погляд міг відпочивати. Водночас порожнеча теж може бути композиційним центром.

5. Пофарбуйте стіни в суміжних приміщеннях в один колір

Це візуально об’єднає приміщення, і квартира буде здаватися просторішою. Так само працює однакова підлога в усій квартирі. Якщо пофарбувати в один колір стелю і стіни, то це краде лінію переходу між ними, тим самим візуально збільшуючи висоту приміщення.

6. Намалюйте на стелі контрастні канти

Канти привертають увагу до стелі, збільшуючи висоту, та виділяють її в додаткову площину. Візуально простір розширюється, оскільки погляд спрямовується вгору. Коли стеля неактивна, ми її просто не помічаємо, вона випадає з поля нашої уваги, і це звужує простір.

7. Використовуйте високі дзеркала

Розміщені біля або навпроти дверних прорізів і вікон, вони створюють ілюзію більшої кількості кімнат у квартирі.

8. Ховайте шафи в ніші й робіть їх одного кольору зі стінами

Це розчиняє шафи в просторі. Ідеально, коли ваші гості взагалі не бачать, де у вас містяться системи зберігання речей. Дуже погано, коли гігантська шафа-купе – головна «прикраса» інтер’єру, її неможливо не помітити. Шафу можна залишити помітною, тільки якщо це гідний захоплення антикваріат.

9. Визначтеся з кількістю, розмірами і формою предметів

Залиште тільки те, що потрібно. Зайвих предметів безжально позбудьтеся. Обирайте круглі форми: чим менше гострих кутів у маленьких кімнатах – тим краще.

10. Використовуйте прозорі предмети і глянцеві поверхні

Це допомагає не перевантажувати простір, зберігаючи функціональність. Поверхні, що відбивають світло, наповнюють простір повітрям і свіжістю.

11. Поєднуйте в одному приміщенні різні фактури

Це зробить простір цікавішим та емоційно багатшим. У маленькій кімнаті предметів поміщається небагато, тому важливо дотримуватися принципу фактурної контрастності. В іншому випадку ви ризикуєте отримати дуже нудний монотонний простір.

12. Зробіть глянсову підлогу замість глянцевих стель

Усупереч поширеній думці, натяжні глянцеві стелі не здаються вищими. З мого досвіду, при низьких стелях набагато краще працює глянсова підлога. Завдяки тому, що стіни відображаються в підлозі, висота приміщення стає неочевидною.

Кухня в скандинавському стилі

13. Створіть місця для зберігання вище від рівня очей

Цей прийом дає можливість знайти додаткові ресурси для зберігання, але не перевантажує маленьку квартиру. Те, що розташоване вище від рівня очей, ми схильні не помічати, тому приміщення здається просторішим. Але підходять ці місця тільки для речей, якими ви користуєтеся рідко.

14. Не сушіть усі стіни

Закутки і коридори роблять квартиру глибшою, створюють відчуття більшого, ніж насправді, розміру квартири. Студії мають гарний вигляд, коли займають великі площі.

15. Відмовтеся від деяких звичних предметів

Якщо поруч із вашим будинком є ​​магазин, зберігайте запаси продуктів у холодильниках магазину, а не в себе на кухні. Так ви зможете замість великого холодильника поставити маленький, вбудований під стільницю. Досвід показує, що на сім’ю з двох-трьох людей такого холодильника досить. Якщо ви користуєтеся електричним чайником, спробуйте замінити 4-конфоркову варильну поверхню на 2-конфоркову. Це виділить більше робочого місця на кухні.

Текст: Маша Шаталіна

Фото: Анна Міхєєва; обкладинка - Mike Marquez / Unsplash