Восени сонячних днів набагато менше. The Village розбирається разом з косметологами, чи варто відмовлятися від кремів з SPF-захистом, якщо ви живете в мегаполісі.

Чи всім треба користуватися сонцезахисним кремом?

Юлія Пярн

косметолог


Крем із SPF потрібно використовувати тим, хто проходить курс хімічних пілінгів (як поверхневих, так і серединних), лазерного шліфування, комплексних програм з лікування гіперпігментації шкіри, або під час прийому різних форм похідних ретиноїдів (лікарські препарати, похідні форми вітаміну А) всередину, які часто призначають при дерматологічних захворюваннях шкіри (наприклад, при лікуванні акне і розацеа). У всіх інших випадках застосовувати SPF-засоби немає потреби.


З якого віку в догляді потрібен крем із SPF?

Марина Андрєєва

лікарка-дерматолог


Щодо використання засобів із SPF-захистом кожного дня, незважаючи на численні дослідження, досі дискутують споживачі й навіть косметологи. Моя думка однозначна: у денний догляд потрібно вводити сонцезахисні засоби вже після 25-27 років. Фактор захисту в цьому віці повинен бути не менше ніж 30. Якщо ми говоримо про шкіру з порушенням пігментоутворення або якщо людина проходить активні косметичні процедури, то незалежно від віку і сезону потрібно користуватися SPF-захистом із фактором 50+, щоб в умовах міста можна було раз на день (уранці) нанести захист, якого б вистачило на весь світловий день.

Щоб закрити питання про те, чому в похмурий день також потрібний захист від сонця, нагадаю, що в спектр денного світла входять УФ-промені типу А, які проникають через хмари або скло. Їх зовсім не відчувають теплові рецептори шкіри. Саме цей вид випромінювання проникає глибоко в шкіру і відповідає за руйнування волокон колагену, еластину і нерівномірну пігментацію.


Що таке УФ-індекс і де його дивитися?

Наталія Білоглазова

косметолог


У місті ми менше часу проводимо на сонці, але навіть 20 хвилин (від будинку або офісу до метро) на день достатньо для появи неприємних наслідків від УФ-випромінювання: на шкірі можуть виникнути пігментні плями, сухість або почервоніння. Згодом це може спричинити руйнування сполучної тканини клітин, колагену і фотостаріння.

Ефективним засобом захисту від ультрафіолетового випромінювання восени є косметика з SPF 10+ (навіть якщо у вас смаглява шкіра). Я рекомендую користуватися такими засобами щодня, навіть якщо ви перебуваєте в місті й працюєте в офісі. Це допоможе запобігти фотостарінню, уникнути появи пігментних плям і продовжити молодість шкіри.

Якщо з якихось причин ви не хочете використовувати сонцезахисний крем щодня, то за індексом ультрафіолету (UV Index) можна стежити в додатку «Погода» на смартфоні або на сайті Pogodaonline.ru. Працює це так:

– Індекс нижче як 2 – можна взагалі не наносити крем, навіть якщо плануєте провести багато часу на свіжому повітрі.

– Індекс 2-4, а запланований час на вулиці вдень понад 15 хвилин – потрібно нанести засіб із захистом SPF 15+.

– Індекс від 4 до 6 – варто використовувати засіб із SPF 20-25 і більше.

– Індекс вище 6 – треба обов’язково використовувати засіб із SPF 25+ перед виходом на вулицю або якщо ви перебуваєте біля вікна.


Обкладинка: rawpixel / Unsplash