Премію Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля у 2021 році вручили економістам Девіду Карду, Джошуа Ангрісту і Гвідо Імбенсу.

Девід Кард отримав нагороду за «емпіричний внесок в економіку праці», а Ангріст й Імбенс – «за методологічний внесок в аналіз причиново-наслідкових зв’язків».

У комітеті Нобелівської премії кажуть, що лауреати цього року надали нові погляди на ринок праці й показали, які висновки про причину та наслідок можуть бути зроблені з природних експериментів.

Лауреати премії розділять нагороду в 10 мільйонів шведських крон (845 000 фунтів стерлінгів).


Премія Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля не є Нобелівською премією, але вручається на тій же церемонії тим же комітетом. Зазвичай, це остання премія «нобелівського тижня». Премія з економіки присуджується з 1969 року.

У 2020 році премію присудили американським економістам Полу Мілгрому й Роберту Уілсону «за вдосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів».

У 2021 році Нобелівський тиждень проходить з 4 по 11 жовтня. Першими оголосили лауреатів премії з медицини. Її отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутян за вивчення рецепторів температури й дотику.

Премію з фізики отримали Сюкуро Манабе та Клаус Хассельманн за фізичне моделювання клімату Землі й прогнозування глобального потепління, а також Джорджіо Парізі – за відкриття взаємодії безладу в складних фізичних системах.

Премію з хімії отримали вчені Бенджамін Ліст і Девід Макміллан за розвиток асиметричного органокаталізу, який вплине на фармацевтичні дослідження та зробить хімію більш екологічною наукою.

Нобелівську премію миру отримали засновниця онлайн-видання Rappler Марія Ресса та головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов. За «зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру».

Премію з літератури у 2021 році отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна за «безкомпромісне та співчутливе проникнення в наслідки колоніалізму й долю біженця в прірві між культурами й континентами».

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка: Nobel Prize