Міністерство закордонних справ України подало офіційну заявку для включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Заявка являє собою досьє, яке складається з понад 700 сторінок доказів того, що борщ походить з України та широко споживається по всій країні.

«Коли ви заходите в ресторан за кордоном, то, найімовірніше, у меню ви побачите «Борщ (російський суп)». Коли я дізнався про це, зрозумів, що треба захищати борщ, бо йдеться не просто про їжу, а про культурну ідентифікацію нації», – сказав шеф-кухар Євген Клопотенко, ініціатор офіційного визнання борщу українською національною стравою.

Розгляд заявки триватиме два роки. Продовж цього часу Україна має продемонструвати, що борщ є цінністю для всієї країни, проводити Фестивалі борщу та ТВ-шоу про борщ, створювати Борщові вулиці та встановлювати пам’ятники борщу, пояснює Клопотенко.


У жовтні 2020 року борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. А в лютому 2021 року американське видання CNN включило український борщ у свій перелік 20 найсмачніших супів світу.

У списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської розписної кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської області.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі