З 11 травня в Україні планують відкрити літні майданчики кафе й ресторанів. МОЗ опублікувало вимоги й правила роботи закладів після послаблення карантину. 

Обслуговування дозволяється лише на виніс за попередніми замовленнями та/або на літніх майданчиках просто неба.

Правила й вимоги до закладів після послаблення карантину:

 У всіх закладах мають вимірювати температуру працівників перед початком робочого дня. Не допускатимуть до роботи працівників, у яких температура вища за 37,2 градуса й ознаки респіраторних захворювань.

 Дистанція між столами повинна бути 1,5 метри, а за кожним з них може перебувати лише одна або дві людини.

 Адміністрація або персонал самі повинні контролювати й забезпечувати умови щодо запобігання чергам. На вході до закладів мають бути розміщені антисептики.

 Меню має розміщуватися поруч з місцем видання замовлень, давати меню клієнтам не можна.

 Замовлення дозволяється видавати виключно в одноразовому посуді й закритій тарі.

 Працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту, а роботодавець має забезпечити їх п'ятиденний запас і стежити за виконанням цього правила.

 Перед і після відкриття, а також що дві години приміщення закладу вимагають обробляти мийними й дезінфекційними засобами.

 Місце розрахунку має бути обладнане пристроями для безконтактної оплати, поличкою для передання замовлення без контакту з клієнтом.


 В Україні карантин продовжили до 22 травня, уряд ухвалив відповідну постанову.

 Водночас з 11 травня дозволили відкриття літніх майданчиків кафе й ресторанів. Заклади також зможуть працювати на виніс. Також відкриють парки, сквери, зони відпочинку. А також салони краси, перукарні за певних умов, які зараз розробляє Міністерство охорони здоров’я.

 Також дозволили роботу нотаріусів, адвокатів, аудитів, стоматологів, музеїв і бібліотек.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі